Wiadomości LA

Jabłoński trzeci
W Radzyminiu odbył się międzynarodowy półmaratoński bieg „Cud nad Wisłą”. Bardzo wysokie 3 miejsce wywalczył wychowanek Unii Hrubieszów – Artur Jabłoński.

Artek, startujący w barwach Warszawy, osiągnął wynik 1.12:03 godz. ulegając Kenijczykowi i Ukraińcowi, drugi z Kenijczyków zajął 7 miejsce. Bieg ukończyło 382 zawodników i zawodniczek.

Mityng la w Zamościu

W związku z wyjazdem licznej grupy lekkoatletów na obóz sportowy do Ustki nad Morzem Bałtyckim, w zawodach wystąpił tylko jeden przedstawiciel MKS „Unia” w Hrubieszowie, Mistrz Polski Weteranów 43 – letni Edmund Sulowski, który spisał się znakomicie w swojej obecnie wiodącej konkurencji – pchnięciu kulą o ciężarze 7,256 kg, uzyskując swój najlepszy wynik sezonu 13.79 m. Dwa pierwsze miejsca wywalczyła wychowanka Unii Hrubieszów, obecnie reprezentantka AZS Kraków Ewa Brzozowska w biegach na 100 i 200 m. uzyskując odpowiednio 12,95 i 26,66 sek.