XIV Finał Centralny Czwartków LA

W dniach 15 – 17 VI 2008 r. w Warszawie, w XIV Ogólnopolskich Finałach Czwartków LA wystartowało ponad 2500 zawodników ze SP z naszego kraju, w tym 29 osób z Hrubieszowskiego. Paweł Małyszka z SP nr 3 w Hrubieszowie zdobył srebrny medal w biegu na 60 m.

Reklamy

Paweł w eliminacjach uzyskał najlepszy wynik, w półfinale drugi, niestety w finale taki sam jak i przeciwnik, i o pierwszeństwie na mecie zadecydowały tysięczne części sekundy na korzyść rywala z Chełma.

Przypomnę regulamin zawodów, na wycieczkę do Paryża jadą zawodnicy i zawodniczki, którzy/re zajmą pierwsze miejsca, więc w tym przypadku również zakwalifikował się zwycięzca. Rywalizacja ta odbyła się w klasie czwartej szkoły podstawowej, wiele zależy od Pawła czy za rok lub dwa uda mu się pokonać przeciwników, a jak nie, to i tak osiągnął wielki sukces, jest w tej grupie chłopców i w tej chwili drugi w Polsce !

Na co dzień w szkole Paweł jest uczniem klasy sportowej i ćwiczy pod okiem nauczyciela wf p. Tomka Szlonzaka. Podczas zawodów w Warszawie opiekowała się nim i pozostałymi uczniami z tej szkoły, inna nauczycielka wf tej szkoły p. Joanna Różańska. Dyrektorem SP nr 3 jest p. Danuta Krawczuk z domu Marchewka, i Paweł uważaj jeżeli ten tekst czytasz.

Pani dyrektor w szóstej klasie została mistrzynią szkoły w biegu na 60 m wynikiem 10,1 sek., zaczęła solidnie trenować i marzyć o wielkich sukcesach, za 3 lata pokonała ten dystans biegnąć po żużlu w 7,6 sek., czyli jaki wykonała postęp. Paweł pokazałem Ci drogę, jaką należy wykonać, aby być jeszcze lepszym, jeżeli masz talent i chęci zaryzykuj, może poprawisz przynajmniej rekord życiowy p. Dyrektor.

Należy jeszcze wyróżnić Michała Martyniuka, ucznia tej samej szkoły, który zajął szóste miejsce w skoku wzwyż w klasach szóstych.

Córka byłego zawodnika Unii Hrubieszów, byłego rekordzisty powiatu w biegach krótkich Andrzeja Kamienia (100 m – 11,22, 200 – 22,80, 300 m – 35,79, 4 x 100 i 4 x 400 m) oraz jego żony Doroty, czołowej biegaczki na średnich dystansach – Magda, zajęła wysokie 7 miejsce w biegu na 600 m w roczniku 1996 (klasa V) z wynikiem 1:53,42 min.

***

Wyniki uczniów z Hrubieszowa i naszego powiatu:

Finały

60 m 2 – 1997 PAWEŁ MAŁYSZKA 8,73

Skok wzwyż 6 – 1995 MICHAŁMARTYNIUK 1,50

Obaj z SP nr 3 w Hrubieszowie

***

Eliminacje:

Kolejno: konkurencja, miejsce, w którym roczniku, imię, nazwisko, wynik

60 m – 72 – 1995 KRYSTIAN GĘBALA 9,29

60 m – 10 – 1996 MATEUSZ PĘDZIK 8,67

60 m – 19 – 1996 ERYK KOŚCIOWSKI 8,99

60 m – 34 – 1996 PATRYK KRYGIER 9,26

60 m – 1 – 1997 PAWEŁ MAŁYSZKA 8,83

60 m – 24 – 1997 MARCIN STEPANIUK 9,43

60 m – 37 – 1997 SEBASTIAN GIERLASIŃSKI 9,60

60 m – 29 – 1997 PAULINA KIDYBA 9,75

300 m – 55 – 1995 TOMASZ KWIETNIEWSKI 50,83

300 m – 63 – 1995 RAFAŁ STROCZYŃSKI 52,92

300 m – 45 – 1995 MARTA WÓJCICKA 50,96

300 m – 51 – 1995 KATARZYNA WIŚNIEWSKA 53,38

300 m – 62 – 1996 ANGELIKA ŁUKIEWICZ 55,68

300 m – 25 – 1997 RAFAŁ BEDNARCZUK 50,61

300 m – 48 – 1997 KACPER STADNICKI 54,20

Rzut piłką p. 54 – 1995 KRYSTIAN MALOWANY 54,50

Rzut piłką p. 23 – 1996 WIOLA KACZANOWSKA 38,50

Rzut piłką p. 45 – 1997 WIKTORIA CIESIELCZUK 26,50

Rzut piłką p. 49 – 1997PATRYCJA LUCHOWSKA 26,00

Skok w dal 46 – 1995 DOROTA WÓJCICKA 4,11

Skok w dal 47 – 1997 GRZEGORZ MATWIEJ 3,61

Skok w dal 64 – 1997 MONIKA KORYSZKO 3,16

Skok wzwyż – 4 – 1995 MICHAŁ MARTYNIUK 1,45

***

Półfinały

60 m 2 – 1997 PAWEŁ MAŁYSZKA 8,73

Serie na czas

600 m 26 – 1997 EWELINA GAJEWSKA 2,0585

600 m 31 – 1997 EMILIA BOŻEK 2,0802

600 m 53 – 1997 JAGODA SMYK 2,1723

1000 m

1000 m 59 – 1995 KRZYSZTOF NAJA 3,29, 25

1000 m 45 – 1997 SZYMON DEC 3,52, 23

1000 m 51 – 1997 DOMINIK KOŚCIOWSKI 3,56, 00

***

60 m – finał – chłopcy ur. w 1997 r. kl. IV

1 PRZEMYSŁAW OLESZCZYŃSKI Chełm 8,73

2 PAWEŁ MAŁYSZKA Hrubieszów 8,73

3 OSKAR SZCZUCKI oruń 8,86

4 SZYMON WILCZYŃSKI Szubin 8,90

5 DAWID WAŃCZUK Gdynia 8,94

6 KRYSTIAN SAFINOWSKI Suwałki 8,96

7 MICHAŁ GOŁEK Pszczyna 9,01

8 MAREK WOLSKI Wejherowo 9,05

***

Skok wzwyż – finał – chłopcy ur. 1995 r. kl. VI

1 JAKUB JANUS Żary 1,62

2 PATRYK GRYKA Złotów 1,59

3 KAROL SZYMANOWSKI Suwałki 1,59

4 SZYMON FABA Sosnowiec 1,55

5 ALEKSANDER PODSIADŁO Kielce 1,55

6 MICHAŁ MARTYNIUK Hrubieszów 1,50

7 JAROSŁAW WALDOWSKI Złotów 1,50

8 ADRIAN WOJDAN Gdynia 1,50

9 MARCIN GÓRALSK IBełchatów 1,50

***

Klasyfikacja punktowa:

1 Chojnice 77
2 Piła 71
3 Suwałki 69
4 Złotów 65
5 Ustka 63
6 Szczecin 53
7 Sztum 50
7 Wejherowo 50
9 Iława 42
9 Inowrocław 42
11 Jarocin 41
12 Kielce 39
13 Łomża 38
13 Pszczyna 38
15 Nowa Sól 34
15 Toruń 34
17 Grudziądz 31
18 Szubin 28
19 Chełm 27
19 Kutno 27
19 Żary 27
22 Kruszwica 25
23 Siedlce 24
24 Radom 23
25 Bydgoszcz 21
26 Wrocław 20
27 Września 19
28 Wolsztyn 18
29 Gdynia 16
29 Sławno 16
31 Białogard 15
31 Tuchola 15
33 Nakło n Notecią 13
33 Pułtusk 13
35 Warszawa 12
36 Skierniewice 11
37 Hrubieszów 10
37 Otwock 10
37 Środa Wkpl. 10
40 Ciechanów 9
40 Międzychód 9
42 Nidzica 7
42 Stalowa Wola 7
44 Bełchatów 6
44 Pruszków 6
46 Gryfów Śląski 5
46 Sosnowiec 5
46 Zelów 5
49 Police 4
50 Kozienice 2
50 Brzeg 2
52 Zamość 1

***

W klasyfikacji medalowej z jednym srebrnym medalem Hrubieszów uplasował się na 32 pozycji:

Uwaga – Jeżeli, ktoś podczas tej imprezy robił zdjęcia, zapraszamy do zaprezentowania ich na LubieHrubie, adres w kontaktach.

Opracował – mak