19 kwietnia 2024

XIV Finał Centralny Czwartków LA

W dniach 15 – 17 VI 2008 r. w Warszawie, w XIV Ogólnopolskich Finałach Czwartków LA wystartowało ponad 2500 zawodników ze SP z naszego kraju, w tym 29 osób z Hrubieszowskiego. Paweł Małyszka z SP nr 3 w Hrubieszowie zdobył srebrny medal w biegu na 60 m.

Paweł w eliminacjach uzyskał najlepszy wynik, w półfinale drugi, niestety w finale taki sam jak i przeciwnik, i o pierwszeństwie na mecie zadecydowały tysięczne części sekundy na korzyść rywala z Chełma.

Przypomnę regulamin zawodów, na wycieczkę do Paryża jadą zawodnicy i zawodniczki, którzy/re zajmą pierwsze miejsca, więc w tym przypadku również zakwalifikował się zwycięzca. Rywalizacja ta odbyła się w klasie czwartej szkoły podstawowej, wiele zależy od Pawła czy za rok lub dwa uda mu się pokonać przeciwników, a jak nie, to i tak osiągnął wielki sukces, jest w tej grupie chłopców i w tej chwili drugi w Polsce !

Na co dzień w szkole Paweł jest uczniem klasy sportowej i ćwiczy pod okiem nauczyciela wf p. Tomka Szlonzaka. Podczas zawodów w Warszawie opiekowała się nim i pozostałymi uczniami z tej szkoły, inna nauczycielka wf tej szkoły p. Joanna Różańska. Dyrektorem SP nr 3 jest p. Danuta Krawczuk z domu Marchewka, i Paweł uważaj jeżeli ten tekst czytasz.

Pani dyrektor w szóstej klasie została mistrzynią szkoły w biegu na 60 m wynikiem 10,1 sek., zaczęła solidnie trenować i marzyć o wielkich sukcesach, za 3 lata pokonała ten dystans biegnąć po żużlu w 7,6 sek., czyli jaki wykonała postęp. Paweł pokazałem Ci drogę, jaką należy wykonać, aby być jeszcze lepszym, jeżeli masz talent i chęci zaryzykuj, może poprawisz przynajmniej rekord życiowy p. Dyrektor.

Należy jeszcze wyróżnić Michała Martyniuka, ucznia tej samej szkoły, który zajął szóste miejsce w skoku wzwyż w klasach szóstych.

Córka byłego zawodnika Unii Hrubieszów, byłego rekordzisty powiatu w biegach krótkich Andrzeja Kamienia (100 m – 11,22, 200 – 22,80, 300 m – 35,79, 4 x 100 i 4 x 400 m) oraz jego żony Doroty, czołowej biegaczki na średnich dystansach – Magda, zajęła wysokie 7 miejsce w biegu na 600 m w roczniku 1996 (klasa V) z wynikiem 1:53,42 min.

***

W klasyfikacji medalowej z jednym srebrnym medalem Hrubieszów uplasował się na 32 pozycji:

Uwaga – Jeżeli, ktoś podczas tej imprezy robił zdjęcia, zapraszamy do zaprezentowania ich na LubieHrubie, adres w kontaktach.