Z historii hrubieszowskiej lekkiej atletyki, mężczyźni – 3000 m

Na czele halowy Mistrz Polski na tym dystansie Artur Kern. Na dodatek posiada swój rekordowy wynik właśnie z biegu halowego, ale innego. Niewiele za nim czasem letnim Paweł Szostak. Najstarszy wynik w tabeli został uzyskany 65 lat temu przez Wochna Stanisław z Gwardii Hrubieszów. W roku 2019 z tym dystansem zmierzył się Paweł Rozmianiec i ma, co poprawiać, tyko, że… zawodów brak.

Reklamy

 

Z historii hrubieszowskiej lekkiej atletyki, mężczyźni – 3000 m

 

1. –  8:06,25h Kern-Artur-Unia Hrubieszów-2012 02 26 Spała tr. Artur Kern

– 8:13,13 stadion-Kern-Artur-Unia Hrubieszów-2015 06 06 –Gdańsk-A.Kern

8:16,79-Szostak-Paweł-ZS 3 Hrubieszów-2012 06 22-Białystok-A. Kulczyński

8:25,28-Watras-Marek-LO Hrubieszów-1976 08 08-Zielona Góra-A. Kulczyński

8:26,0-Watras-Wiesław-LO Hrubieszów-1972 07 22-Puławy-A. Kulczyński

8:31,2-Kurzawa-Józef-ZSMR Hrubiesz.-1977 08 28-Lublin-A. Kulczyński

8:33,28-Furmanek-Wiesław-Unia/LO Tomaszów-1976 08 19-Poznań-A. Kulczyński

8:35,05-Krakowiak-Łukasz-ZS 3 Hrubieszów-2008 09 06-Zamość-A. Kulczyński

8:35,5-Kołciuk-Bogdan-LO Hrubieszów-1979 06 18-Warszawa-A. Kulczyński

8:36,18-Jabłoński-Artur-LO Horodło-2000 08 28-Wrocław-A. Kulczyński

8:36,8-Klimczuk-Zygmunt-Unia-1979 06 18-Warszawa-A. Kulczyński

 

11. – 8:42,00-Kamień-Mirosław-Unia-1994 09 07-Kielce-M. Kitliński

8:42,15-Śliwiński-Sławomir-ZSMR Hrubiesz.-1996 07 29-Kielce-M. Kitliński

8:44,8-Cierech-Bogusław-Unia-1977 09 24-Lublin-A. Kulczyński

8:44,80-Kapusta-Andrzej-Unia-1988 07 16-Lublin-A. Kulczyński

8:44,85-Grabowski-Ryszard-ZSR Turkowice-1983 07 20-Ziel. Góra-A. Kulczyński

8:45,0-Nalepa-Wiesław-Unia-1977 08 27-Lublin-A. Kulczyński

8:45,25-Ulidowski-Andrzej-LO Hrubieszów-1990 06 24-Kielce-M. Kitliński

8:48,80-Kitliński-Piotr-Unia-1999 05 09-Lublin-M. Kitliński

8:49,13-Łukiewicz-Władysław-LO Horodło-1993 06 12-Lublin-M. Kitliński

8:54,04-Chorzępa-Sławomir-ZSR Hrubieszów-1992 05 31-Piła-M. Kitliński

 

21. – 8:56,8-Wilczek-Janusz-LO Hrubieszów-1973 05 19-Lublin-A. Kulczyński

8:57,0-Lebiedowicz-Henryk-ZSR Turkowice-1970 06 12–A. Kulczyński

8:58,61-Węcławik-Andrzej-ZSR Hrubieszów-2000 05 28-Lublin-M. Kitliński

8:59,85-Buczak-Andrzej-ZSMR Hrubiesz.-1994 05 21-Mielec-A. Kulczyński

9:00,35-Kern -Tomasz-ZS 2 Hrubieszów-2003 09 28-Lublin-M. Kitliński

9:00,6-Szwiec-Jan-LO Hrubieszów-1971 06 12-Lublin-A. Kulczyński

9:02,21-Markiewicz-Mateusz-LO Horodło-2005 06 05-Lublin-M. Kitliński

9:02,4-Leszczuk-Bogdan-Unia-1974 10 13-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:03,3-Okoń-Krzysztof-ZSR Turkowice-1987 05 16-Zamość-A. Kulczyński

9:04,6-Czajka-Ryszard-Unia-1975 05 29-Kraśnik-A. Kulczyński

 

31. – 9:04,82-Szymkowiak-Jacek-ZSMR Hrubieszów-1988 07 16-Lublin-M. Kitliński

9:07,45-Wiśniewski-Andrzej-ZSMR Hrubieszów-1983 06 21-Lublin-A. Kulczyński

9:08,2-Kitliński-Marek-Unia-1972 05 07-Zamość-A. Kulczyński

9:08,44-Przytuła-Marcin-ZSMR Hrubieszów-1995 06 26-Suwałki-M. Kitliński

9:09,13-Drożdżak-Bartłomiej-ZS 1 Hrubieszów-2003 05 31-Lublin-A. Kulczyński

9:11,2-Kulczyński-Andrzej-Olimpia Strzyżów-1967 09 17-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:11,4-Pszenniak-Krzysztof-ZSR Zamość-1975 09 14-Puławy-A. Kulczyński

9:11,61-Kowalczuk-Rafał-ZSZ 2 Hrubieszów-1993 06 12-Lublin-M. Kitliński

9:12,29 h-Umer-Jacek-ZSMR Hrubieszów-1983 01 16-Warszawa-A. Kulczyński

9:13,10-Kulik-Janusz-ZSMR Hrubieszów-1988 09 03-Lublin-M. Kitliński

 

41. – 9:13,76-Zacharczuk-Albin-ZS 3 Hrubieszów-2011 05 28-Zamość-A. Kulczyński

9:15,57-Danilczuk-Leszek-ZSR Turkowice-1987 06 17-Lublin-A. Kulczyński

9:15,8-Burcon-Zenon-Unia-1975 05 22-Pszczela Wola-A. Kulczyński

9:16,99-Mielniczuk-Adrian-ZS 3 Hrubieszów-2010 06 13-Zamość-A. Kulczyński

9:22,66-Romaszko-Albert-ZS 4 Hrubieszów-2015 06 20-Biała Podlaska-M. Kamień

9:22,85h-Greluk-Mirosław-ZSMR Hrubieszów-1983 01 16-Warszawa-A. Kulczyński

9:24,8-Cierech-Stanisław-ZSMR Hrubieszów-1975 05 04-Zamość-A. Kulczyński

9:18,3-Bekert-Krzysztof-ZSMR Hrubieszów-1978 04 26-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:23,4-Sadlej-Zbigniew-ZSMR Hrubieszów-1979 05 12-Zamość-A. Kulczyński

9:28.0h-Łukasiewicz-Robert-ZSMR-1981 01 18-Warszawa-A. Kulczyński

 

51. – 9:30,0-Michna-Bolesław-LO Hrubieszów-1972 04 23-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:30,0-Beńko-Bogdan-Unia-1974 10 23-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:32,8-Macioszek-Jarosław-LO Hrubieszów-1988 10 11-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:33,8-Gryniuk-Marek-Unia-1988 10 11-Hrubieszów-M. Kitliński

9:34,2-Miazga-Adam-Unia-1974 10 23-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:35,14-Rozmianiec-Paweł-Unia-2019 05 12-Warszawa-A. Kern

9:36,0-Muzyczuk-Marek-ZSR Turkowice-1978 10 13-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:36,35-Naja-Gezgorz-ZSZ 2 Hrubieszów-1999 05 09-Lublin-M. Kitliński

9:36,8-Wróbel-Stanisław-ZSMR Hrubiesyw-1971 10 27-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:37,6-Kondrak-Jan-LO Hrubieszów-1975 06 01-Lublin-A. Kulczyński

 

61. – 9:37,8-Chimosz-Stanisław-ZSMR Hrubieszów-1974 05 04-Zamość-A. Kulczyński

9:38,8-Skowron-Czesław-LZS Bereść-1967 09 17 -Hrubieszów-A. Kulczyński

9:39,0-Flak-Józef-Świt Hrubieszów-1970 09 13–J. Flak

9:41,10-Herbin-Daniel-LO Horodło-2001 06 03-Zamość-M. Kitliński

9:42,6-Żybura-Leszek-ZSMR Hrubieszów-1982 09 05-Puławy-M. Kitliński

9:44,2-Wilczek-Zbigniew-ZSMR Hrubieszów-1978 04 26-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:46,5-Wójtowicz-Andrzej-ZSMR Hrubieszów-1992 05 24-Zamość-A. Kulczyński

9:46,6-Mordacz-Stefan-ZSMR Hrubieszów-1979 06 15-Zamość-A. Kulczyński

9:47,33-Szady-Tomasz-LO Horodło-2004 09 04-Lublin-M. Kitliński

9:48,38-Lipski-Łukasz-ZS 1 Hrubieszów-2008-M. Kitliński

 

71. – 9:48,65-Pałka-Mieczysław-ZSZ 2 Hrubieszów-1991 06 16-Lublin-M. Kitliński

9:49,19-Misiaszek-Kazper-ZSM1 G. Hrubieszów-2016.06.11-Krasnystaw-M. Kamień

9:50,19-Hojda-Marcin-ZSZ 2 Hrubieszów-1997 06 22-Lublin-M. Kitliński

9:51,6-Kujawa-Jarosław-ZSMR Hrubieszów-1981 06 06-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:51,8-Kępczyński-Tadeusz-LZS Hrubieszów-1964 09 27-Chełm-A. Kulczyński

9:51,8-Rudawski-Andrzej-LZS Strzyżów-1968 10 06-Chełm-A. Kulczyński

9:52,00-Fedoniuk-Grzegorz-ZSR Turkowice-1997 06 03-Turkowice-A. Kulczyński

9:52,8-Tokarski-Stanisław-LZS Strzyżów-1968 06 13-Chełm-A. Kulczyński

9:53,1-Kot-Waldemar-?-1986 10 07-Hrubieszów-bd

9:54,6-Zdunek-Apoloniusz-Świt Hrubieszów-1970 05 10–A. Kulczyński

 

81. – 9:55,2-Gołąb-Zbigniew-LO Hrubieszów-1973 06 09-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:55,7-Tywoniuk-Stanisław-LZS Turkowice-1970 05 10–A. Kulczyński

9:55,8-Domonik-Andrzej-LZS Nowosiółki-1969 04 27-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:56,2-Pacaj-Antoni-ZSR Turkowice-1966 06 05-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:56,4-Wałecki-Zbigniew-?-1981 05 01-Hrubieszów-bd

9:57,0-Bydłowski-Jerzy-Świt Hrubieszów-1972 05 21-Hrubieszów-A. Kulczyński

9:57,7-Socha-Dariusz-LO Hrubieszów-1979 07 07-Rzeszów-A. Kulczyński

9:59,5-Lebiedowicz-Kazimierz-LZS Turkowice-1970 09 13–A. Kulczyński

9:59,6-Łukiewicz-Ryszard-ZSMR Hrubieszów-1981 06 06-Hrubieszów-bd

10:00,09-Łazorczyk-Artur-G. Werbkowice-2003 09 28-Lublin-A. Kulczyński

 

91. – 10:03,59-Bednarczuk-Paweł-ZSR Turkowice-1995 05 18-Turkowice-A. Kulczyński

10:03,6-Kapusta-Władysław-PTR Turkowice-1965 06 20-Hrubieszów- L. Wodziński

10:07,0-Czarnecki-K-LZS Turkowice-1970 05 10-L.Wodziński

10:08,1-Wochna-Stanisław-Gwardia Hrubieszów-1955–bd

10:10,39-Pawelec-Albert-ZS 3 Hrubieszów-2016.05.14-Biała Podlaska-M. Kamień

10:10,9-Komendecki-Ryszard-bd-1979 05 11-Zamość-A. Kulczyński

10:11,05-Kusztykiewicz-Zbigniew-ZSR Turkowice-1996 05 22-Turkowice-A. Kulczyński

10:11,95-Martyniuk-Emil-ZSMR Hrubieszów-2000 05 13-Lublin-A. Kulczyński

10:13,0-Śliwa-Bolesław-LZS Strzyżów-1968 09 15-Hrubieszów-A. Kulczyński

10:14,57-Soniak-Piotr-ZS 3 Hrubieszów-2015 06 06-Krasnystaw-M. Kamień

 

101. – 10:15,09-Budniewski-Michał-LO Horodło-1994 06 12-Lublin-M. Kitliński

10:16,3-Kicun-Kazimierz-bd-1975 04 27-Hrubieszów-bd

10:17,0-Bojarczuk-Wacław-ZSMR Hrubieszów-1970 05 10–A. Kulczyński

10:22,1-Wróbel-Artur-LO Hrubieszów-1986 05 03-Zamość-A. Kulczyński

10:23,19-Majewski-Bartłomiej-ZSMR Hrubieszów-1991 09 14-Kielce-A. Kulczyński

10:24,0-Soroka-Jacek-bd-1984 05 13-Hrubieszów-bd

10:24,8-Baj-Marek-bd-1981 05 15-Hrubieszów-bd

10:24,9-Kowalczuk-Wiesław-bd-1981 05 15-Hrubieszów-bd

10:25,6-Przeworski-Krzysztof-bd-1975 04 27-Hrubieszów-bd

10:25,8-Wiśniewski-Edward-Olimpia Strzyżów-1966 09 11-Hrubieszów-E. Wiśniewski

 

111. 10:26,4-Złotko-Wiesław-ZSZ 1 Hrubieszów-1977 05 25-Hrubieszów-bd

Itd.


Kolejno: Miejsce, wynik, nazwisko, imię, szkoła lub klub, data i miejsce zawodów, trener

h – wynik z hali

bd – brak danych

 

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Foto – archiwum zawodników

 


 

Zobacz też:

SPORT – Z historii hrubieszowskiej lekkiej atletyki, kobiety – 3000 m