26 kwietnia 2024

Złoto i srebro Hrubieszowskich modelarzy na Mistrzostwach Polski Juniorów!

W dniach 21-23.04.2017r. na lotnisku Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B i F1P, w których reprezentanci UKS Jedynka Hrubieszów zespołowo wywalczyli wice mistrzostwo Polski a indywidualnie Dominik Skwarek stanął na najwyższym podium odbierając złoty medal. A więc serial medalowy trwa – Wielkie Gratulacje!

Modelarze z  Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie, pod opieką instruktora Pana Leszka Kryszczuka, w klasie F1A wystartowali w następującym składzie: Łukasz Flisiuk, Dominik Skwarek oraz Piotr Wielosz-Hałasa, zajmując drużynowo wysokie II miejsce oraz tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski. Mistrzem Polski została drużyna z Aeroklubu Podkarpackiego, a na najniższym podium stanęła  drużyna z Aeroklubu Poznańskiego.

Bardzo dobry wynik uzyskał Dominik Skwarek, który wykonał w pięciu kolejkach długie loty, w wyniku, czego zajął 1 miejsce i otrzymał tytuł Mistrza Polski Juniorów Modeli Swobodnie Latających klasyF1A.

W klasie F1B wystartował Patryk Bajer, który wykonał tylko jeden z pięciu lotów, (przy opadaniu model silnie uderzył skrzydłem o ziemię, co spowodowało uszkodzenie modelu i zakończyło dalszy start w zawodach).

Pomimo ciężkich i niesprzyjających warunków atmosferycznych Mistrzostwa przeprowadzono w całości, a wzięli w nich udział zawodnicy z dziewięciu klubów z całej Polski. Organizatorem zawodów był Aeroklub Polski wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Aeroklubem Podkarpackim – Szkoła Lotnicza oraz Stowarzyszeniem Lotniczym „Orzeł”.