LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Apel burmistrza Hrubieszowa do mieszkańców

Dodał: mae

Data dodania: 2020-04-03

Apel Burmistrza Miasta Hrubieszowa do mieszkańców miasta, wystosowany w związku z obecną sytuacją zagrożenia epidemicznego.

Reklama

 

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Hrubieszowa!

Epidemia koronawirusa wpływa na życie każdego z nas, na życie naszych rodzin, funkcjonowanie szkół i zakładów pracy. Osób zarażonych na terenie naszego kraju z każdym dniem przybywa. Czujemy strach, bezradność i niepewność. Nie wiemy co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne - Razem możemy więcej! Przed nami sprawdzian z empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka. Stanęliśmy wobec zagrożenia wyjątkowego, bo nieznanego. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć ani jego zasięgu, ani czasu trwania, ani skutków jakie wywoła.

Kwarantanna to moment, w którym hasło #zostanwdomu trzeba traktować poważnie! Odkładamy wszystko, co nie jest sprawą życia i śmierci, na bok. Nawet jeśli sami nie jesteśmy w grupie ryzyka, pamiętajmy o tych, którzy w niej są. Otoczmy szczególną troską seniorów, zwłaszcza tych obciążonych dodatkowymi schorzeniami – naszych rodziców, dziadków, sąsiadów, którym nie ma kto pomóc – zróbmy im zakupy, wyprowadźmy psa, zadzwońmy. Niech nie wychodzą z domu, póki nie minie zagrożenie. Nie ignorujmy zaleceń! Apeluję o rozsądek i sumienne przestrzeganie wprowadzonych zasad i ograniczeń, bo tylko dzięki temu zminimalizujemy ryzyko zakażenia siebie, swoich bliskich oraz innych współmieszkańców. Podchodźmy do ograniczeń sumiennie i z pokorą. W tym trudnym okresie musimy być zjednoczeni i współpracować ze sobą jak nigdy dotąd. Jesteśmy odpowiedzialni – za siebie i innych! Nie wiemy jeszcze, co przyniesie jutro, jednak jedno jest pewne – razem sprawiamy rzeczy niemożliwe i razem jesteśmy w stanie przetrwać, by wyjść z opresji jeszcze silniejsi!

Pragnę podziękować wszystkim służbom z terenu naszego Miasta zaangażowanym w walkę z koronawirusem – pracownikom ochrony zdrowia, którzy są na pierwszym froncie w batalii o nasze zdrowie i życie, Policji, Straży Granicznej, Straży Miejskiej, służbom sanitarnym, pracownikom Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o, a zwłaszcza pracownikom Zakładu Usług Komunalnych – stoicie każdego dnia i nocy na straży naszego zdrowia, życia i poczucia bezpieczeństwa, narażając własne zdrowie i życie. Wasza praca jest nieoceniona i zasługuje na ogromny szacunek. W imieniu własnym i każdego mieszkańca naszego Miasta - DZIĘKUJĘ!

Szanowni Państwo, wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji, w jakiej nie byliśmy nigdy dotąd, trudnej i wymagającej od nas wiele wyrzeczeń. To bardzo ciężka sytuacja dla wszystkich przedsiębiorców, zarówno właścicieli sklepów, jak również dla branży turystycznej, lokali usługowych, przewoźników czy gastronomii. Jako władze samorządowe nie pozostajemy bezczynni i w ramach naszych możliwości i kompetencji wprowadziliśmy „Pakiet wsparcia dla przedsiębiorców”, by w jak największym stopniu wspomóc lokalnych przedsiębiorców ponoszących ogromne straty finansowe i jednocześnie ochronić miejsca pracy w naszym mieście.

Apeluję do Państwa – zachowajcie rozsądek i odpowiedzialność za siebie i innych, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny, a przede wszystkim unikając licznych zgromadzeń, miejsc publicznych czy środków zbiorowego transportu. Proszę o sumiennie przestrzeganie wprowadzonych zakazów i zwrócenie uwagi na to, jak spędzają czas Wasze dzieci. Wszystkie niezbędne i aktualne informacje dotyczące walki z epidemią znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta Hrubieszów w zakładce KORONAWIRUS.

Uważajcie na siebie i swoich bliskich. Zostańcie w domu!

 

Burmistrz Miasta Hrubieszowa

Marta Majewska

Podziel się:
« wstecz