Dwójka: Miesiąc Kultury Zdrowotnej

Szkolny Klub Wiewiórka działający przy ZSM nr 2 jak co roku aktywnie włączył się do obchodów Miesiąca Kultury Zdrowotnej.

Reklamy

 

20 kwietnia 2017 roku uczniowie klas 2B, 2C i 3A wysłuchali pogadanki na temat „Jak dbać o zęby?”, którą wygłosiła pielęgniarka szkolna pani Wiesława Chabros. Stan uzębienia ma duży wpływ na cały nasz organizm, dlatego wskazówki i rady jakich udzieliła pani pielęgniarka są dla uczniów niezwykle cenne. Dzieci miały okazję do obserwowania prawidłowego czyszczenia zębów. Dowiedziały się jak należy się odżywiać aby mieć zdrowe uzębienie i uniknąć próchnicy oraz jak ważne są systematyczne wizyty u dentysty.

5 kwietnia zorganizowany został konkurs wokalno – recytatorski „Zdrowe wiersze i piosenki”, podczas którego uczestnicy prezentowali utwory zachęcające do dbania o higienę jamy ustnej, zdrowego odżywiania się i uprawiania sportu. W ramach MKZ wykonane zostały gazetki ścienne propagujące zdrowy styl życia. Uczniowie biorą też udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Opiekun Szkolnego Klubu Wiewiórka: Katarzyna Beń