26 kwietnia 2024

Mikołaj i Śnieżynki w odwiedzinach u dzieci w Trójce

„Najważniejszą rzeczą jest sprawianie radości bliźnim” – to najlepsze, co mogli sprawić wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, którzy 6 grudnia 2016 r. wnieśli radość w serca dzieci. Odwiedziny Świętego Mikołaja w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie stały się już tradycją.

 

Mikołaj i jego pomocnicy – śnieżynki spotykają się z najmłodszymi uczniami, by wspólnie cieszyć się świętem przybliżającym nam Boże Narodzenie. Mikołaj tańczył i bawił się z dziećmi oraz obdarowywał je prezentami. Mikołaj naprawdę istnieje! – krzyczały z radości dzieci, kiedy wchodził do klasy z workiem pełnym prezentów.

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca i z nimi właśnie zawędrowali do najmłodszych. W rolę Świętego Mikołaja wcielił się Jakub Fedaczyński z klasy II tb.

Wśród pomocników Świętego – śnieżynek znalazły: Karolina Kasprzyk, Kamila Polska, Wiktoria Bak, Aleksandra Edelman i Paulina Stachyra z klasy II tb oraz Ilona Grzeszczuk z klasy III tb, które wręczały przygotowane przez rodziców prezenty i zabawiały najmłodszych.

Dziękujemy Pani Agnieszce Handziuk oraz innym nauczycielom Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie za otwartość i wspaniałe przyjęcie.

Mikołajki to dzień Świętego Mikołaja. Obchodzone są co roku 6 grudnia. Święto to powstało na cześć Świętego Mikołaja z Myry, cudotwórcy, który ratował miasto od głodu. Odwagą i sprawiedliwością wykazał się, ratując od śmierci niesłusznie skazanych urzędników cesarskich.

Według podań, po bogatych rodzicach otrzymał w spadku znaczny majątek, którym chętnie dzielił się z ubogimi. Wyróżniał się pobożnością i miłosierdziem. Mikołajki są świętem zapowiadającym nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Zwyczajem w naszej kulturze jest na obdarowanie dzieci, rodziny, przyjaciół, znajomych i rodziny drobnymi prezentami.

Dziękuję wolontariuszom za spontaniczność i wielkie serce, otwarte na drugiego człowieka.

 

Beata Tomaszczuk / ZS nr1 w Hrubieszowie