16 lipca 2024

Na czym polega fenomen pożyczek online?

Pożyczki udzielane przez internet podbijają świat finansów. Każdego roku pojawiają się nowe firmy pozabankowe udzielające tych pożyczek oraz rankingi, w których można sprawdzić, która z ofert jest najlepsza dla nas. Ale na czym tak naprawdę polega fenomen pożyczek online?

Reklamy

 

Pożyczka online, czyli jaka?

Pożyczki online dostępne są już zarówno w ofercie tradycyjnych banków, jak i instytucji pozabankowych. Jednak to właśnie te drugie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na to, że tego rodzaju pożyczki można szybko i bezproblemowo wziąć bez wychodzenia z domu i bez konieczności zakładania dodatkowych kont czy korzystania z innych produktów finansowych firmy, co często jest koniecznością w przypadku produktów bankowych np. przy kredycie zakładane jest dodatkowe konto dla użytkownika, czy też trzeba skorzystać z oferty kart kredytowych, które dodawane są do kredytu (zobacz również Czym się różnią pożyczki online od kredytów gotówkowych?)Oprócz tego takie pożyczki charakteryzują się minimalną ilością formalności, co powoduje, że wnioski rozpatrywane są bardzo szybko, a pieniądze niekiedy są już nawet w kilkanaście minut na koncie wnioskodawcy (wszystko zależy od procedury, jaka obowiązuje w firmie pożyczkowej).

Kolejną zaletą takich pożyczek jest to, że są one dostępne dla szerszego grona odbiorców niż tradycyjne kredyty. Niejednokrotnie do zaciągnięcia takiej pożyczki potrzeby jest jedynie dowód osobisty i oświadczenie o wysokości dochodów. Nie są wymagane zaświadczenia z pracy o zarobkach czy zatrudnieniu, dzięki czemu z takiej oferty mogą skorzystać również emeryci, renciści czy osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło czy zlecenia.

Reklamy

Gdzie szukać ofert na pożyczki online?

Jak to zostało wyżej wspomniane, firm pożyczkowych jest wiele. Dlatego warto zawsze sprawdzić opinie o nich. Można to zrobić np. na tej stronie https://pozyczkowy-portal.pl/opinie-o-pozyczkach/aasa-polska/. W takich miejscach można też od razu sprawdzić, jakie warunki udzielenia pożyczki oferuje dana firma i jeżeli one nas zainteresują, możemy przejść na stronę pożyczkodawcy i tam złożyć wniosek o pożyczkę online.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)

Reklamy