LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Naciąganie osób na różnego rodzaju spotkaniach w Hrubieszowie

Dodał: may

Data dodania: 2019-08-11

Piszą Państwo o różnych tematach, więc może warto i o tym... W rożnego rodzaju hrubieszowskich lokalach są organizowane tzw. prezentacje firm, których telemarketerzy dzwonią wcześniej do mieszkańców Hrubieszowa i zapraszają na tego typu spotkania. Oferują darmowe prezenty i kuszą nie wiadomo jakimi super ofertami.

Reklama

 

Najczęściej udaje im się namawiać osoby starsze, które potem są manipulowane i kupują za ostatnie grosze lub jeszcze gorzej - biorą te rzeczy na raty i spłacają po kilka lat.

Firmy te są na tyle bezczelne, że nie chcą podać źródła otrzymania zgody na kontakt telefoniczny, ani nie boją się ustawy o RODO.

Dziwna sprawa, że od kilkunastu lat nie jestem mieszkanką Hrubieszowa, jestem zameldowana w innym mieście, a nadal do mnie dzwonią. Dzwonią do moich rodziców w Hrubieszowie, czy znajomych rodziców, nie zważając na brak zgody na tego typu telefony.

Może warto o tym napisać, przestrzec mieszkańców i dowiedzieć się, skąd dzwoniący pracownicy firm mają takie dane kontaktowe? Jak dużo osób przychodzi na takie spotkania? Czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów może pomoc w tek kwestii?

Myślę, że temat dotyczy bardzo wielu osób z Hrubieszowa, które dzięki temu artykułowi być może nie dadzą się namówić na kupno plastikowych, chińskich zabawek za krocie...

Apeluję do czytelników lubiehrubie - nie chodźcie na tego typu spotkania i przestrzegajcie przed nimi członków swoich rodzin, i znajomych, szczególnie tych w podeszłym wieku.

Pozdrawiam serdecznie.

 

ER - czytelniczka lubiehrubie.pl

 

Podziel się:
« wstecz