LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Pożar restauracji w Hrubieszowie - straty oszacowano na 100 tysięcy. Nowe zdjęcia i szczegóły - FOTO

Dodał: mae

Data dodania: 2019-12-09

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, W dniu 8 grudnia 2019 roku doszło do pożaru sadzy w kominie budynku restauracji przy ulicy Wyzwolenia 11 w Hrubieszowie.

Reklama

 

Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie działań polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energii elektrycznej do budynku oraz podania dwóch prądów wody w natarciu:  jeden na palący się dach, natomiast drugi od środka budynku na palącą się więźbę dachu.

Następnie przeszukano pokoje noclegowe w podpiwniczeniu palącego się budynku i ewakuowano znajdujące się tam osoby.

Po przybyciu następnych jednostek, podano dwa prądy wody w obronie na nieobjęte pożarem części budynku oraz jeden prąd wody, z podnośnika SH-18, z góry na palący się dach.

Kolejne działania strażaków polegały na zdemontowaniu poszycia dachu w celu dotarcia do zarzewi ognia. Następne jednostki, które przybyły na miejsce działań zorganizowały zaopatrzenie wodne.

Na miejsce pożaru przybył Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, który przejął dowodzenie działaniami. 

Po ugaszeniu pożaru przeszukano pogorzelisko i wyniesiono elementy wyposażenia wnętrza lokalu. Przed zakończeniem działań, przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono, czy nie ma jeszcze ukrytych ognisk pożaru.

Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zapalenie się sadzy w kominie. Straty wstępnie oszacowano na 100 tysięcy zł.

 

info i fot. KP PSP Hrubieszów

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI - Pożar restauracji w Hrubieszowie. Interweniowało 11 zastępów straży pożarnej

POWIAT - Pożar samochodu osobowego w Gozdowie. Interweniowali strażacy

POWIAT - Kobło: Przewrócona cysterna z olejem napędowym

Podziel się:
« wstecz

GALERIA: