LubieHrubie.pl » Wiadomości

A A A

Prawidłowe oczyszczanie cery trądzikowej kluczem do uzyskania zdrowej skóry - Reklama

Dodał: may

Data dodania: 2019-06-27

Ci, którzy od dawna walczą z kłopotami z cerą trądzikową jak zwiększone wydzielanie sebum, wypryski, czy zmiany ropne, zastanawiają się, w czym tkwi problem. Nie biorą pod uwagę tego, że przyczyną mogą być ich złe nawyki, czy pielęgnacja kosmetykami nieprzystosowanymi do tego typu skóry. Co można zrobić, by faktycznie problemy się zmniejszyły?

Reklama

 

Jest szereg błędów, jakie można popełnić bardzo łatwo, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy. Wynikać to może jednakowo z korzystania z preparatów o zbyt mocnym działaniu, zbyt częstego mycia, pomijaniu niektórych zabiegów kosmetycznych, diety itd. Jak postępować przy najważniejszych czynnościach kosmetycznych?

Oczyszczanie cery trądzikowej

Codziennie rano i wieczorem obowiązkowe jest oczyszczanie cery trądzikowej. Jest to pierwszy i najważniejszy zabieg, bez tego sebum i zanieczyszczenia stanowią doskonałe środowisko dla rozwoju mikroorganizmów. Poza tym składniki aktywne preparatów leczących trądzik, czy kremów, nie będą miały jak wniknąć w komórki skóry.

Kosmetyki, które powstały dla skóry trądzikowej, będą zawierały niewielkie stężenie kwasu mlekowego, salicylowego i glikolowego. Są to związki, które pomagają przy rozszerzonych porach i zaskórniakach. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na obecność takich składników jak zielona herbata, lawenda, czy rumianek. Nie wolno sięgać przy tym po kosmetyki, które mają złuszczające drobinki. Nawet kiedy są niewielkie. Przy skórze ze zmianami trądzikowymi, będzie to sprzyjało rozprzestrzenianiu się bakterii, a tym samym problem trądziku będzie jeszcze większy. Oczyszczanie cery trądzikowej robi się dwa razy dziennie, ale nie częściej.

Jakie zabiegi będą wspierać oczyszczanie?

Codzienne oczyszczanie cery trądzikowej jest obowiązkowe i skuteczne, ale niewystarczające. Warto je wesprzeć dodatkowymi zabiegami. Raz w tygodniu powinno się zrobić peeling, ale absolutnie nie gruboziarnisty. Powoduje podrażnienie i rozprzestrzenianie się bakterii. Najlepiej sprawdzi się przy tym peeling enzymatyczny. Jest on najłagodniejszym tego typu kosmetykiem.

Poza złuszczaniem warto pomyśleć o dodatkowym oczyszczaniu i odżywianiu. Raz lub dwa razy w tygodniu warto sięgnąć po maseczkę. W przypadku cery trądzikowej najlepiej sprawdzają się maseczki z glinką, które dogłębnie oczyszczają pory i je zwężają. Zastygającą maseczkę z glinką można spryskać hydrolatem.

Na koniec codzienne nawilżanie

Przez to, że cera trądzikowa się świeci, czasem zapomina się o tym, że potrzebuje ona nawilżenia. Po tym, kiedy cerę oczyścimy pianką, mleczkiem albo odpowiednim żelem, konieczne jest tonizowanie, a potem sięgnięcie po odpowiedni krem. Jest szereg kremów, które powstały specjalnie do cery trądzikowej i tylko takie należy kupować. Każdy typ cery wymaga zupełnie innej pielęgnacji i nie można o tym zapominać. W przypadku skóry z tendencją do trądziku najlepsze będą kremy, które działają antybakteryjnie i nawilżająco jednocześnie. Wśród składników mogą się pojawić takie związki jak wyciąg z aloesu, wyciąg z jojoby, olej z drzewa herbacianego, cynk i witaminy B1, B5, B6 i E.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)

Podziel się:
« wstecz