23 lutego 2019 r. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gródku zorganizowały Jubileusz 50-lecia istnienia Koła, połączony z otwarciem rozbudowanej „nowej” świetlicy.
253 laleczki z nalewką, 177 bałwanków, 43 zajączki wielkanocne, 10 drzewek szczęścia, 71 skrzatów i ok. 2 500 tulipanów, rozprowadzonych w Polsce i za granicą mówią o ilości i jakości wykonywanego przez nich rękodzieła.
Tysiące elementów, które tworzyły wyjątkowe wystroje świetlicy, tworzyły całe rodziny. Piosenki polskie i ukraińskie, co na pograniczu być powinno, śpiewane na uroczystościach w kraju i u naszych sąsiadów na Ukrainie.
Pojawienie się na scenie prowadzonego przez Koło Zespołu „To i Owo na Ludowo” natychmiast wciąga do zabawy, a kabaretowe scenki bawią do łez. I właśnie to powoduje, że są zapraszani na liczne, krajowe i zagraniczne występy. Organizują i współorganizują z wielkim zaangażowaniem liczne imprezy lokalne i gminne.
KGW w Gródku powstało w 1968 roku. Pierwszą szefową była Zuzanna Kania, następnie Kołem kierowały: Janina Kania, ponownie Zuzanna Kania i Ewa Juszczuk. Obecnie KGW liczące 16 członkiń prowadzi Elżbieta Kisielewicz, a zastępuje ją Alicja Zawadzka.
23 lutego 2019 r. Panie zorganizowały Jubileusz Koła, połączony z otwarciem rozbudowanej „nowej” świetlicy. Ich drugiego domu, bo tam spędzają dużo czasu, twórczego czasu, gdzie z pasją ćwiczą piosenki i tworzą, tworzą swoje niezwykłe dzieła, rękodzieła.
Były listy gratulacyjne, upominki, gorące słowa uznania, gratulacje i życzenia dalszej tak wspaniałej i owocnej działalności. To od licznie przybyłych gości m.in.: władz samorządowych i przedstawicieli zaprzyjaźnionych KGW.
Całość zakończyła zabawa, którą rozpoczął wspólny polonez.
Tekst, fot. i film: Jacek Fuchs, GOK Wołajowice