19 września 2024

Piłkarski ligi 23-25 sierpnia 2024 roku

W klasie okręgowej Andoria Mircze po walce przegrywa w Tarnogrodzie. Kryształ u siebie został rozbity w pył. W klasie A Huragan zmiótł Metalowca w Goraju. Niestety Unia u siebie przegrała z Roztoczem ze Szczebrzeszyna. W klasie B dobry początek i pierwsze punkty po latach przerwy w lidze Płomienia Spartan Nieledew.

Potok Sitno2-1Huczwa Tyszowce24 sierpnia, 17:00

Kryształ Werbkowice – Pogoń 96 Łaszczówka 1:8 (0:3)

28′ [0:1] Tomasz Kłos

34′ [0:2] Sylwester Kuks

44′ [0:3] Sylwester Kuks

48′ [0:4] Sylwester Kuks

51′ [0:5] Sylwester Kuks

54′ [1:5] Bartłomiej Reszczyński

73′ [1:6] Krzysztof Krawczyk

75′ [1:7] Jakub Jeruzal

87′ [1:8] Paweł Świątek

Kryształ: Suchodolski – Iwon, Duliban, Mazur, Wójtowicz, Sanek, Kucharczuk, Starushkevych, Michalak, Jarosz, Reszczyński

Pogoń: Mańkut – Lis, Bukowski, Kuks, Małka, Jeruzal, Lomber, Kłos, Podborny, Jędrzejewski, Towbin

Żółte kartki: Suchodolski

Arbiter główny: Tomasz Ostrowski

Widzów : około 50

Ze strony Andorii Mircze:

Twierdza Mircze obroniona!

To był niesamowicie ważny mecz dla wielu ludzi w Mirczu i okolicach. Czuł to zarząd, czuli zawodnicy, czuł trener i kibice. Mecze na naszym stadionie, przy wspaniałej publiczności to zawsze dodatkowy bodziec dla naszej ekipy i wydaje się, że nie zawiedliśmy.

Pokazaliśmy charakter od pierwszej do ostatniej minuty z rywalem, który po pierwszych dwóch kolejkach mógł pochwalić się dwoma zwycięstwami i 8 bramkami po stronie zdobyczy. Wystarczy, że wspomnimy o naszej obronie, która wyłączyła z gry, niemal całkowicie, mającego doświadczenie na pierwszo, drugo i trzecioligowych boiskach Michała Budzyńskiego, czy frustrację kapitana gości, który w niesportowy sposób nadepnął naszego zawodnika po kilku przegranych pojedynkach w środku pola. Jeśli dorzucimy do tego przepiękną bramkę Patryka Szumlańskiego, który z 16 metrów skierował piłkę pod poprzeczkę bramki Błękitnych, ogrywając wcześniej dwóch rywali i kilka naprawdę dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku to wydaje się, że był to bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, po którym możemy być tylko zadowoleni.

Andoria Mircze – Błękitni Obsza 1:0 (0:0)

Bramka: 48′ Patryk Szumlański

Skład: Filipczuk – Łukaszczyk T. (75′ Wójcik), Lizun, Baran, Hoshko – Barszczewski, Huryn, Matysiak (90′ Kusiak), Szumlański – Turevych, Mac (60′ Pąk)

16. Kryształ Werbkowice400041-19

Czytaj: Janek Śmietanka powołany przez PZLA na Mistrzostwa Świata Juniorów!

Ze strony Unii Hrubieszów:

W meczu II kolejki Zamojskiej Klasy „A” w meczu rozegranym na stadionie HOSiR ulegliśmy 2:4 ASPN Roztocze Szczebrzeszyn

Spotkanie w Hrubieszowie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 10 minucie prowadzili już 2:0. W odpowiedzi podopieczni trenera Piotra Stadnickiego w 17 minucie strzelili gola kontaktowego za sprawą Kacpra Karwana, który pewnie wykorzystał rzut karny. Przed przerwą dogodną okazję na doprowadzenie do remisu miał jeszcze Filip Turzyński, który przegrał jednak pojedynek sam na sam z bramkarzem Roztocza. Zespół gości również miał okazję na podwyższenie swojego prowadzenia jeszcze przed końcem pierwszej połowy, jednak zespół Unii przed utratą gola uratował słupek.

Początek drugiej części spotkania ułożył się po myśli hrubieszowskiej Unii, bowiem już w 46 minucie gry Mateusz Olszak doprowadził do remisu. Chwilę później podopieczni trenera Piotra Stadnickiego mogli wyjść na prowadzenie, jednak Filip Turzyński w sytuacji sam na sam trafił w słupek. W 55 minucie gry zespół Roztocza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował futbolówkę do bramki strzeżonej przez Adriana Nieckarza i odzyskał prowadzenie. W 80 minucie Roztocze podwyższyło swoje prowadzenie po rzucie karnym i jak się później okazało ustaliło tym samym wynik spotkania.

Unia Hrubieszów – Roztocze Szczebrzeszyn 2:4 (1:2)

Skład Unii Hrubieszów: Nieckarz, Nowosad, Wanarski, Karwan, Pochylczuk, Filipczuk (50′ Kiełbasa), B. Turzyński, Lackowski (88′ Migas), Olszak, F. Turzyński, Prokopowicz (65′ Szymonik)

Bramki: 17′ Karwan (k), 46′ Olszak – Roztocze 5′, 10′, 55′, 80′ (k)

14. Metalowiec Goraj200020-12

Zobacz: Lekkoatleci Unii Hrubieszów udanie rywalizowali w Stalowej Woli [ZDJĘCIA]

Ze strony Płomienia Spartan Nieledew:

Pierwszy mecz za nami dziękujemy kibicom za liczne przybycie i wspaniały doping. Mecz zakończył się naszą wygraną 4-3. Zapraszamy na kolejny mecz w Nieledwi już za dwa tygodnie. Natomiast za tydzień wszyscy jadą na mecz wyjazdowy do Telatyna.

Dziś rozegraliśmy historyczny mecz po ośmiu latach niebytu Płomień Spartan Nieledew powrócił na ligowe boiska. Rozegraliśmy pierwszy mecz na naszym stadionie w Nieledwi, który znów spełnia swoją sportową rolę. Natomiast ludziom którzy zniszczyli ten klub i nadal próbują, chcieliśmy powiedzieć Płomień nigdy nie gaśnie więc nie próbujcie po raz drugi bo kibice tak liczni na dzisiejszym meczu nie wybaczą.

Pamiętamy również o naszym najwierniejszym kibicu Śp. Tomaszu Kurzawie…

Zwycięstwo juniorów młodszych w II kolejce II ligi wojewódzkiej

W meczu rozegranym na stadionie HOSiR podopieczni trenera Piotra Stadnickiego pokonali 3:0 Kłos Gmina Chełm.

Unia Hrubieszów – Kłos Gmina Chełm 3:0 (2:0)

Skład Unii Hrubieszów: Sawicki, Gontarz, Kokoć, Malinowski, Grzeszczyk, Dąbrowski, Cebula, B. Turzyński, Uszko, Jarosz, F. Turzyński

Ponadto zagrali:

Jantas, Bień, Hojda, Koszyniuk, Cieśla, Kwaśny

Bramki dla Unii: Jarosz x2, Koszyniuk

Zwycięstwo trampkarzy starszych na inaugurację rozgrywek II ligi wojewódzkiej

W meczu rozegranym na stadionie HOSiR podopieczni trenera Szymona Wanarskiego pewnie pokonali 5:2 GKS Pogoń 96 Łaszczówka.

Wypowiedź trenera Wanarskiego:

„Wygrywamy na inaugurację ligi 5:2 z Pogonią 96 Łaszczówka. Dobrze weszliśmy w mecz strzelając bramkę jako pierwsi, niestety po błędach oraz dużej nieskuteczności na przerwę schodzimy z wynikiem 1:2. Po przerwie jednak wracamy z naszą lepszą grą oraz jesteśmy skuteczniejsi co przynosi nam w rezultacie 4 strzelone bramki i mecz się kończy wynikiem 5:2. Bardzo cieszy mnie wygrana w debiucie na ławce trenerskiej i liczę na kontynuację zwycięskiej passy. Gratuluję całemu zespołowi oraz chciałbym podziękować kibicom za gorący doping, który miał wpływ na wynik meczu”

Unia Hrubieszów – Pogoń Łaszczówka 5:2 (1:2)

Skład Unii Hrubieszów: Jantas, Romański, Skowyra, Malinowski, Kozar, Berdzik, Guzina, Czerkawski, Krajewski, Winiarski, Jóźwiak