27 kwietnia 2024

Medale Mistrzostw Polski Księży w Tenisie Stołowym dla duchownych z naszej diecezji

Dwaj duchowni z (naszej) diecezji zamojsko – lubaczowskiej – ks. Krzysztof Augustynek (wikariusz par. św. Michała w Werbkowicach, pochodzący z gm. Białopole) i ks. Andrzej Łuszcz (proboszcz par. Wniebowzięcia NMP w Buśnie, gm. Białopole) – z wielkimi sukcesami wrócili z odbywających się w dniach 29 – 31 marca 2016 r. XXVI Mistrzostw Polski Księży w Tenisie Stołowym.


Gospodarzem zmagań sportowych w roku Jubileuszu 1050. Rocznicy Chrztu Polski była Archidiecezja Gnieźnieńska.

W kategorii drużynowej nasi kapłani zajęli I miejsce pokonując Katowice, Lublin a w finale po zaciętej walce Poznań i za zwycięstwo otrzymali Puchar Przechodni Prymasa Polski, ponadto ks. Andrzej zdobył złoto w kategorii od 35 do 45 lat pokonując ks. Łukasza Lewandowskiego z Poznania, który był mistrzem Polski kadetów i grał w pierwszoligowej drużynie tenisa stołowego.

Ksiądz Krzysztof w tej samej kategorii wiekowej uplasował się na 4. pozycji. W kategorii OPEN dla wszystkich zawodników ks. Andrzej spotkał się w finale ponownie z ks. Łukaszem Lewandowskim, prowadząc 2:0 w setach, uległ w końcowym rozrachunku 3:2, zdobywając ostatecznie srebro. W tej kategorii ks. Augustynek uplasował się na miejscu 8. Trzeci wynik w kraju w tej kategorii zdobył pochodzący z Chełma ks. Stanisław Kryszczuk, który w swojej kategorii wiekowej od 55 do 60 lat zdobył złoty medal.

W trzydniowych zmaganiach, które odbyły się w halach w Kiszkowie i Głębokiem k. Gniezna wzięło udział 28 zawodników z archidiecezji: gdańskiej, gnieźnieńskiej, katowickiej, lubelskiej i poznańskiej oraz diecezji łomżyńskiej, opolskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

Głównym celem mistrzostw było wyłonienie spośród kapłanów najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, popularyzacja prowadzenia sportowego trybu życia, integracja społeczności przez sport oraz promocja Gniezna i okolic.

Poziom mistrzostw był jak zwykle wysoki. Jak zgodnie stwierdzili uczestnicy, trzydniowe zmagania były czasem wymiany doświadczeń duszpasterskich oraz ciężkiej sportowej rywalizacji a zacięte i emocjonujące sportowe rozgrywki odbyły się zgodnie z przepisami PZTS i zasadami fair play. Organizatorzy zadbali też, aby najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i medale.