Gimnazjaliści i ich rodzice zastanawiają się jaki typ szkoły ponadgimnazjalnej wybrać, aby zdobywać wiedzę, umiejętności, rozwijać swoje zainteresowania, a w dalszej perspektywie liczyć na intratną, ciekawą pracę.
Mają do wyboru liceum ogólnokształcące ( trzy lata nauki), które kończy się egzaminem maturalnym, technikum (cztery lata nauki) po ukończeniu którego uczeń może przystąpić do egzaminu maturalnego oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe lub zasadniczą szkołę zawodową (trzy lata nauki), po ukończeniu której można przystąpić do egzaminu zawodowego.
Jako, że trwa właśnie ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej – „Rok Szkoły Zawodowców” –
http://www.men.gov.pl/index.php/rok-szkoly-zawodowcow/aktualnosci
warto szczególnie promować Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie, (ul. Zamojska 18 A) – lidera, jeśli chodzi szkolnictwo zawodowe w naszym powiecie. Mamy nadzieję, dzięki ministerialnemu programowi, a także naszym regularnym działaniom dydaktyczno – wychowawczym edukacja w szkołach zawodowych, używając języka młodzieży – „przestanie być obciachem” i będzie kojarzyć się z pewniejszą przyszłością i pracą w określonym zawodzie.
Dlaczego warto kontynuować naukę właśnie w naszej szkole?
Różnorodność:
Do wyboru masz 3 typy bezpłatnych szkół – Technikum, Zasadniczą Szkołę Zawodową i Liceum dla Dorosłych, w tym – ponad 12 różnych zawodów.
Zawód:
Zdając egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe masz szansę na pracę w wybranym zawodzie na krajowym i europejskich rynkach pracy (np.: kucharz, kelner, informatyk, mechanik, sprzedawca).
2 w 1, czyli wykształcenie i zawód:
Wybierając nasze Technikum otrzymujesz 2 w 1, zdobywasz konkretny zawód, możesz także przystąpić do egzaminu maturalnego, który pozwoli Ci kontynuować naukę na studiach.
Kadra:
Nauczyciele uczący w tej szkole są podnoszą swoje kwalifikacje przez doskonalenie zewnętrzne i wewnętrzne. Część z nich, to dawni uczniowie tej szkoły. Każdego ucznia traktują indywidualnie. Starają się wychodzić na przeciw jego oczekiwaniom. Dyrektor ds. wychowawczych, pedagog szkolny i nauczyciele na bieżąco starają się pomagać młodzieży i rozwiązywać ich problemy.
Zajęcia dodatkowe i wychowywanie:
Nauczyciele prowadzą dodatkowe zajęcia wyrównawcze z poszczególnych przedmiotów. Przygotowują uczniów do konkursów, olimpiad. W naszej szkole bardzo aktywnie funkcjonuje Szkolny Klub Wolontariatu, Szkolne Koło Caritas, Szkolne Koło Dziennikarskie, Szkolne Koło PCK, Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Przedsiębiorczości, Szkolne Radio School i gazeta internetowa. Warto wspomnieć, że nauczyciele wychowania fizycznego proponują młodzieży dodatkowe, nieodpłatne zajęcia sportowe.
Wiele akcji, konkursów, projektów edukacyjnych i wycieczek to wynik dużego zaangażowania pracujących tu nauczycieli. Inicjatywy te wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i środowiska, są dowodem dobrej współpracy ze środowiskiem, a zarazem promocją szkoły.
Do najważniejszych, cyklicznych akcji należą m.in.:
- Wokół Wielkanocnej Nadziei, którą corocznie organizuje Szkolny Klub Wolontariatu,
- Turniej Młoda Krew Ratuje Życie organizowana przez Szkolne Koło PCK,
- szkolne obchody Światowego Dnia Zapobiegania AIDS,
- Turniej Motoryzacyjny,
- Turniej Budowlany,
- Szkolny Konkurs Czytelniczy,
- Powiatowy Konkurs Plastyczno – Literacki,
- kurs Kelner Znakomity.
Szkoła uczestniczy także w wielu akcjach lokalnych i ogólnopolskich np.:
- Pomóż dzieciom przetrwać zimę,
- Sprzątanie świata,
- Szlachetna paczka.
Jeśli dokładniej chcesz poznać nasze działania i życie szkoły zapraszamy na naszą stronę internetową: www.zs1hrubieszow.pl i profil na Facebooku: Zespół Szkół Jedynka Hrubieszów.
Zespół ds. Promocji Szkoły