27 kwietnia 2024

Niezwykły mecz Kryształu od 0:2 do 5:2, szkoda…

W dniu 26.10.2014 r. w Zamościu Kryształ Werbkowice w ramach spotkania IV ligi rywalizował z liderem AMSPN Hetmanem. Mecz zaczął się, jak marzenie było już 0:2 dla Werbkowiczan, niestety, zacięło się i skończyło się wysoką porażką. Przed Kryształem kolejny ciężki mecz z wiceliderem z Dęblina, ale wierni kibice liczą na dobry mecz i pozytywny wynik.

IV Liga

Kolejka 13 – 25-26 października

AMSPN Hetman Zamość – Kryształ Werbkowice 5-2 (0:1)

Bramki: 65`Pliżga, 73`Dębicki, 78`, 88` Czady, 84` Kudryavtsev – 21`Antoniuk, 46`Poterucha

Kryształ: Suchodolski, Lebega, Maliuk, Dobromilski, Wójtowicz (29`Musiał), Rajtar, Kulik, Poterucha, Chruściński (69`Nieradko), Antoniuk (79`Podgórski), Rybka

Hetman: Kiecana, Fidler, Mazur, Kudryavtsev, K.Wołoch, Skiba, Czady, Bubeła, P.Dębicki, Pliżga, A.Wołoch

Żółte kartki: Suchodolski

Ze str. internetowej Hetmana Zamość:

Kolejne 3 punkty do ligowej tabeli mogą dopisać sobie nasi zawodnicy. W rozegranym w dniu dzisiejszym spotkaniu 13 kolejki piłkarskiej IV ligi, zawodnicy duetu trenerskiego Andrzej Rycak, Włodzimierz Kwiatkowski pewnie pokonali zespół Kryształu Werbkowice 5:2. Ozdobą meczu były dwie piękne bramki zdobyte przez Huberta Czadego. Nasz zespół przebył w tym meczu drogę z piekła do nieba, gdy przegrywając od 50 minuty spotkania 0:2 zdołał strzelić przeciwnikowi 5 bramek i pewnie wygrał derbowe spotkanie.

Po serii 5 kolejnych zwycięstw i wskoczeniu na fotel lidera, nasz zespół bardzo skoncentrowany podszedł do dzisiejszego spotkania. Jak przystało na derbowe spotkanie, na boisku oglądaliśmy dużo walki o każdy centymetr boiska. Obydwa zespoły chciały rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Pierwszy na prowadzenie wyszedł zespół gości, a wynik spotkania otworzył Kamil Antoniuk. Po objęciu prowadzenia zespół Kryształu zagęścił środkową część boiska starając się nie dopuścić do groźnych sytuacji przed własnym polem karnym. Nasi zawodnicy nie mogli poradzić sobie z dobrze ustawioną defensywą gości, i na przerwę schodzili z jednobramkową stratą do przeciwnika.

Gdy pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania w sytuacji sam na sam płaskim strzałem po ziemi Aleksander Poterucha pokonał Michała Kiecanę wydawało się, że beniaminek z Werbkowic może sprawić kolejną niespodziankę w ligowych rozgrywkach. Nic bardziej mylnego, strata drugiej bramki podziałała na nasz zespół jak zimny prysznic i od tego momentu na boisku oglądaliśmy zupełnie inną drużynę Hetmana. Raz za razem falowe ataki nękały obrońców i bramkarza drużyny gości Roberta Suchodolskiego. W 66 minucie spotkania Kamil Pliżga zdobył bramkę kontaktową, a dwie minuty później Dębicki wyrównał na 2:2. Zaskoczeni takim obrotem sprawy zawodnicy trenera Jacka Szczyrby nie potrafili przeciwstawić się świetnie grającej naszej drużynie. W 74 minucie spotkania kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Królowej Jadwigi mogli poczuć się jak na meczu Ligi Mistrzów, gdy na silne uderzenie z ponad30 metrów zdecydował się Hubert Czady. Piłka wpadła w samo okienko bramki gości obok interweniującego Roberta Suchodolskiego. Już 7 minut później na indywidualną akcję lewą stroną boiska zdecydował się Kamil Pliżga, i po minięciu dwóch zawodników Kryształu dograł piłkę w pole karne gości. Do piłki dopadł Vladyslav Kudryavtsev, i silnym uderzeniem podwyższył na 4:2. Wynik spotkania w 87 minucie meczu ustalił Hubert Czady popisując się pięknym strzałem z woleja. Nasza drużyna pozostanie na fotelu lidera, i w następnej kolejce powalczy o kolejne punkty w wyjazdowym spotkaniu z Powiślakiem Końskowola.

„Bardzo źle zaczęliśmy dzisiejszy mecz i podarowaliśmy pierwszą bramkę dla zespołu przeciwnika, i co jest najgorsze podarowaliśmy i drugą na początku drugiej połowy. W pierwszej połowie graliśmy zdecydowanie za mało agresywnie, i nie graliśmy piłką. Sytuacja odmieniła się po pierwszej bramce Kamila Pliżgi, gdy zespół zdecydowanie ruszył na przeciwnika. Posypały się bramki, z tego dwa piękne trafienia Huberta Czadego. Wynik końcowy bardzo korzystny, ale trzeba powiedzieć, że po zespole z Werbkowic widać było ile zdrowia kosztował ich środowy pucharowy mecz z Tomasovią.”- powiedział po meczu trener zespołu Andrzej Rycak.

„Nie potrzebnie straciliśmy dwa gole w dzisiejszym meczu sprawiając przeciwnikowi prezenty,mogliśmy zakończyć na zero z tyłu. Wiedzieliśmy, że Kryształ będzie słabł z minuty na minutę i czekaliśmy tylko na swoje szanse.W sporcie trzeba być cierpliwym, i cierpliwie budować akcje od tyłu.”-dodał Włodzimierz Kwiatkowski

„Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, jedna, druga bramka, miałem jednak obawy czy wytrzymamy kondycyjnie dzisiejsze spotkanie. Do straty pierwszej bramki wszystko wyglądało dobrze. Po zdobyciu gola kontaktowego Hetman złapał wiatr w żagle, my niestety stanęliśmy.Konsekwencją tego jest to, że przegraliśmy dzisiaj bardzo wysoko. Niestety nie udało nam się w dniu dzisiejszym, i musimy szukać punktów w innych meczach.”-powiedział po meczu trener gości Jacek Szczyrba

Inny opis spotkania Hetman – Kryształ znajduje się na łamach internetowego portalu:  Lubsport.pl