21 września 2024

Artur Kern piąty w Mistrzostwach Polski!

W ramach VIII Biegu Ursynowskiego w Warszawie rozegrano Uliczne Mistrzostwa Polski na dystansie 5 km, w których po ekstremalnym afrykańskim przed 2 tygodniami supermaratonie (89km) i po dwóch we wcześniejszych latach zdobytych brązowych medalach Artur Kern z hrubieszowskiej Unii wywalczył w najszybszym w historii biegu w Polsce znakomite 5 miejsce, tracąc do brązowego medalisty zaledwie 11 sekund!

10.LIPSKA Paulina, POL – 00:18:01

Łukasz Parszczyński pobił rekord trasy należący od 2012 roku do Henryka Szosta (13:59) i jest to najlepszy wynik polskich biegaczy w historii.

W VIII Biegu Ursynowa – RUCH po zdrowie wzięło udział ponad 1800 biegaczy, a wśród nich szybcy zawodnicy z Polski i Europy, w tym Ivan Heshko, mistrz świata i piąty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Atenach i… i który przgrał z naszym Arturem!!!

W roku 2012

2.06. w Warszawie na Ursynowie odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu Ulicznym na 5km, brązowy medal z nowym rekordem województwa lubelskiego 14:10,00 zdobył zawodnik hrubieszowskiej Unii Artur Kern.

W roku 2013

W dniu 15.06. w Warszawie rozegrano Mistrzostwa Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 kilometrów, w których Artur Kern MKS Unia Hrubieszów pewnie zdobył brązowy medal – 14:25, powtarzając sukces z poprzedniego roku!