Wolontariusze Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów i Okolice w piątek 17 stycznia 2014 r, świętowali sukces XIII edycji projektu na Ogólnopolskiej Gali Szlachetnej Paczki w Warszawie, która podsumowała ubiegłoroczną akcję.
W Ogólnopolskiej Gali w Klubie Stodoła wzięło udział ponad 1000 osób a wśród nich wolontariusze Szlachetnej Paczki, uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie Natalia Baran, Diana Karaś, Patryk Oleszczuk, Łukasz Mager, Ewelina Kulczyńska, Marzenka Winnicka, Angelika Jeleń, Sylwia Nizioł wraz z liderami zespołu Aleksandrą Kamińską i Anną Sioma – Kremplą i Liderem Rejonu Hrubieszów i Okolice Beatą Tomaszczuk.
Warszawska Stodoła po brzegi wypełniła się ludźmi, dzięki którym w 2013r. w XIII edycji SZLACHETNEJ PACZKI udało się zjednoczyć 617 tysięcy Polaków, a pomoc uzyskały 17 684 rodziny. Łączna wartość pomocy przekazanej rodzinom przez darczyńców sięgnęła 33 125 005 zł.
Wolontariusze wraz z liderem Rejonu Hrubieszów i Okolice rozmawiali z przyjaciółmi Paczki – aktorami, politykami, sportowcami oraz ks. Jackiem Stryczkiem. Bawili się na koncertach niesamowitych gwiazd. Boogie Boys , Future Folk, Ale i Andy Camara animatorów/instruktorów Etno Sceny oraz tancerzy Szkoły Tańców Karaibskich SalsHall Ortodox , Małgorzaty Kościelniak – dziennikarki, radiowca, od 10 lat związanego z RMF FM, której największą pasją jest muzyka. Koncertowała w wielu zakątkach świata, ale muzyka staroirlandzka jest jej najbliższa. Na Gali Małgorzata Kościelniak zaśpiewa w wyjątkowym towarzystwie Kamila Radzimowskiego. multiinstrumentalista i kompozytor, mistrza gry na duduku. Tej trudnej sztuki Kamil uczył się u największych mistrzów w Armenii. Duduk to instrument istniejący już ponad trzy tysiące lat
Wolontariusze Natalia i Patryk mieli okazję poznać i degustować przysmaki przygotowane na Galę przez Catering Fundacji Kuroniówka i Szefa kuchni Kuronia, który na co dzień zarządza restauracjami pracowniczymi, prowadzi szkolenia i pokazy kulinarne. Lubi eksperymentować w kuchni. Jego specjalnością są przepisy kuchni polskiej przygotowywane w nowoczesny i zaskakujący sposób. Prowadzi blog kulinarny i fanpage na facebooku z ponad 8 tysiącami fanów. Największym jednak wyróżnieniem dla wolontariuszy technikum gastronomicznego Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie było wspólnie smażenie pierogów. Poznanie tak wielkiego autorytetu było nowym doświadczeniem a możliwość wspólnego gotowania wielkim wyróżnieniem dla przyszłych kucharzy i techników żywienia.
Relacje Wolontariuszy z Ogólnopolskiej Gali
Aleksandra
Udział w Ogólnopolskiej Gali Szlachetnej Paczki to niesamowite przeżycie. Spotkać tyle osób, od których „bije” dobro i chęć pomagania. Pomimo iż większość się nie znała osobiście, to wszystkich łączyła więź, jaką jest Szlachetna Paczka. Czuliśmy się tak, jakbyśmy tworzyli jedną wielką rodzinę – Szlachetną Paczkę. Na Gali spotkałam wielu znanych osobistości ze świata sportu, polityki, mediów, które były tak otwarte na drugiego człowieka, a nas wolontariuszy traktowali jak kogoś wyjątkowego, rozmawiając z nami i dzieląc się swoimi przeżyciami związanymi z Paczką. Jednak największą radością i przeżyciem było spotkanie inicjatora Szlachetnej Paczki, księdza Jacka Stryczka. Gdy przemawiał, każdy wolontariusz, darczyńca czy dobroczyńca czuł się wyjątkowo, jakby mówił właśnie do niego. Zaraził Nas swoją dobrocią i pozytywnymi emocjami. Niesamowite przeżycie spotkać człowieka, który mnie tyle nauczył, jest mentorem, który emanuje światłem dobroci.
Gabrysia
Jestem zaszczycona tym, że mogłam wziąć udział w Ogólnopolskiej Gali Szlachetnej Paczki. Było to dla mnie jako wolontariusza naprawdę ważne wydarzenie. Niesamowita zabawa, świetny klimat, niezastąpieni ludzie – to tylko w Szlachetnej Paczce! Gala to przede wszystkim spotkanie się ze wspaniałymi ludźmi otwartymi na drugiego człowieka, emanującymi dobrem, to również wspaniałe koncerty znakomitych gwiazd. Największe wrażenie na mnie zrobiło wystąpienie księdza Jacka Stryczka – twórcy Szlachetnej Paczki, mówił tak prosto, a zarazem pięknie o nas wolontariuszach, rodzinach, którym udzieliliśmy pomocy, darczyńcach i dobroczyńcach, dzięki którym min. mogliśmy być na gali. Spotkanie z inicjatorem Szlachetnej Paczki i wspaniałe słowa, które wypowiadał zapadły głęboko w moje serce i będą przypominać mi, że tyle jest jeszcze do zrobienia. W mojej pamięci na długo pozostanie wspaniałe wspomnienie Gali, na której świetnie bawiłam się tańcząc razem z i Andy i Ale Camarą, Boogie Boys oraz Future Folk. Polecam wszystkim wziąć choć raz udział w Ogólnopolskiej Gali Szlachetnej Paczki. Pozdrawiam i dziękuję za wspaniałe przeżycia i świetną zabawę.
Marzenka
Ogólnopolska Gala to wielkie wydarzenie, w którym mogłam uczestniczyć, to wyróżnienie, a zarazem zaszczyt, na które warto było czekać. Uroczystość i rozpoczęcie było tak ogromnym przeżyciem zarówno dla mnie jak i pozostałych wolontariuszy, że na długo pozostanie w mojej pamięci. Wspaniale było zobaczyć tylu niesamowitych osób zaangażowanych w Paczkę, ludzi biznesu, radia, telewizji, aktorów, sportowców, darczyńców i dobroczyńców, liderów i wolontariuszy z całej Polski. Najbardziej wzruszającym momentem na Gali było spotkanie z księdzem Jackiem Stryczkiem, pomysłodawcą Szlachetnej Paczki, a zarazem zwykłym człowiekiem, który mówi o rzeczach oczywistych w taki sposób, że zmienia to w czyn i łączy ze sobą ludzi nie zależnie od wieku, płci, zawodu.
Wolontariuszka SKW Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie
Ogromne pozytywne emocje, wzruszenia, duma, fantastyczna zabawa do samego rana – tak zapamiętam Galę.To, że mogłam uczestniczyć w Ogólnopolskiej Gali Szlachetnej Paczki było dla mnie ogromnym przeżyciem i wspaniałym doświadczeniem. W ten niezapomniany wieczór byłam wśród tysiąca fantastycznych ludzi emanujących dobrocią. Zarówno Ja jaki i inni uczestnicy Gali doznali tego niezapomnianego piątku pozytywną energię. Wszyscy bawiliśmy się przy muzyce zespołów Future Folk i Boogie Boys, które porwały osoby zgromadzone w Klubie Stodoła do szalonych pląsów w rytm boogie-woogie. Jednak nie zapomniane i zarazem magiczne było spotkanie i z Księdzem Jackiem Stryczkiem, który niejednokrotnie zabierał głos dziękując za to co dokonaliśmy i że zrobiliśmy to razem! W mej pamięci pozostały słowa wypowiedziane przez Księdza Jacka Stryczka – „ Nie sztuką jest podarowanie tonącemu koła ratunkowego, ale nauczenie go pływać tak, by już nigdy nie tonął.”
Wolontariusz SKW, Marzenka, Aleksandra, Gabrysia i Lider Beata Tomaszczuk
Szlachetnej Paczki Rejonu Hrubieszów i Okolice
fot: Natalia Baran, Marzenka Winnicka, Anna Krempla, instagramcom/szlachetna paczka, Wojciech Moskal, Ewelina Miś, Tomasz Dziedzic