28 kwietnia 2024

Rekordy Artura Kerna i Tomasza Josse w warszawskim półmaratonie!

W niedzielę 25.03.2012 r. Warszawa częściowo została sparaliżowana, ponieważ odbył się VII Międzynarodowy Bieg Półmaratoński, w którym uczestniczyło ponad 7 tysięcy osób, wśród nich zawodnik hrubieszowskiej Unii Artur Kern wywalczył znakomite 5 miejsce ustanawiając nowy rekord województwa lubelskiego. Wysokie miejsce zajął również hrubieszowski bohater Biegu Piastów (na nartach) dr Tomasz Josse.

VII Półmaraton Warszawski – czołówka

1. GARDZIELEWSKI ARKADIUSZ ŚLĄSK Wrocław 1:03:30 godz.

2. YARED SHEGUMO AZS AWF WARSZAWA 1:04:15

3. GIŻYŃSKI MARIUSZ WKS GRUNWALD POZNAŃ 1:04:19

4. CHABOWSKI MARCIN FLOTA GDYNIA 1:04:42

5. KERN ARTUR HRUBIESZÓW UNIA HRUBIESZÓW 1:04:50 – rek. żyć. poprawiony o 3.02 min.

6. VERKHAVODKIN HENADZ GRODNO DINAMO1:05:52

7. ZEZIŃSKI BŁAŻEJ BYDGOSZCZ MLUKS BYDGOSZCZ 1:06:32

8. ETERCZYK DAMIAN KĘTRZYN KS AZS-UWM OLSZTYN 1:06:52

9. DOBROWOLSKI EMIL LŁKS PREFBET ŚNIADOWO1:07:13 9

10. CHUCHAŁA DANIEL LKB IM. BRACI PETK LĘBORK 1:08:51

1627. Josse Tomasz Hrubieszów 1.36:46 netto (1.50:59 brutto)

Arkadiusz Gardzielewski zwycięzcą półmaratonu

Emocjonująca rywalizacja toczyła się także wśród mężczyzn. Od samego startu mocna grupa Polaków – Mariusz Giżyński, Marcin Chabowski, Arkadiusz Gardzielewski, Błażej Brzeziński, Artur Kern oraz Yared Shegumo walczyła wspólnie o dobry wynik. Od piątego kilometra od grupy oderwało się dwóch zawodników – Chabowski i Gardzielewski, za nim biegli Giżyński, Kern i Shegumo, a w tyle za kolegami został Brzeziński, który samotnie walczył z wiatrem. Na metę jako pierwszy wbiegł Arkadiusz Gardzielewski z czasem 1:03:30. Zacięta walka toczyła się o drugie i trzecie miejsce – prowadzący przez kilka kilometrów Marcin Chabowski dał się wyprzedzić Mariuszowi Giżyńskiemu i Yaredowi Shegumo. Dla Shegumo 7. Półmaraton Warszawski okazał się bardzo udanym debiutem – zajął drugie miejsce (czas 1:04:15). Giżyński dobiegł na metę jako trzeci, bijąc rekord życiowy czasem 1:04:19.

Spartanie dobiegli do mety

Biegacze z charytatywnej grupy biegowej „Spartanie”  w pełnym uzbrojeniu pokonali całą trasę i dotarli na metę 7. Półmaratonu Warszawskiego. Tym razem Spartanie pobiegli dla 11 letniej Basi. Dziewczynka na skutek nieszczęśliwego wypadku  doznała licznych urazów mózgowo-czaszkowych, których następstwem była śpiączka, niedowład kończynowy oraz padaczka. Poprzez stronę www.domore.pl można wciąż wspierać szczytny cel Spartan.

10 najlepszych wyników w historii Mistrzostw Polski w półmaratonie do 2012 r. włącznie