19 maja 2024

Rozgrywki PALPSM z dnia 15 i 16 listopada

HrubieszówHorodło – Hrubieszów

W sobotę gościliśmy na obiekcie sportowym Liceum Ogólnokształcącego w Horodle. Dziękujemy za miłe przyjęcie naszej ligi. Niedziela obfitowała w duże emocje.

***

Komunikat z rozgrywek PSALM z dnia 15 i 16 listopada

15 listopad – Horodło

LOwHorodło – Kościuszko 1:2 (21 : 25, 25 : 23, 12 : 15)
LOwHorodło – Prywaciarz 0:2 (22 : 25, 20 : 25)

16 listopad

UKS Ogólniak – Dołhobyczów Juniorzy 1:2 (25 : 18, 18 : 25, 9 : 15)
Pawex – AT Orlen Gaz 1:2 (14 : 25, 25 : 23, 14 : 16)
Nauczyciele – Pawex 0:2 (15 : 25, 18 : 25)
ZS nr 1 – Nauczyciele 2:0 (20 : 25, 21 : 25)

W sobotę gościliśmy na obiekcie sportowym Liceum Ogólnokształcącego w Horodle. Dziękujemy za miłe przyjęcie naszej ligi. W pierwszym meczu spotkały się drużyny LO w Horodle i Kościuszki. Faworyt meczu był jeden, lecz nie ma zwycięstw za bycie faworytem. Wygrywa się zawsze tylko przez zdobycie większej ilości punktów w setach i wygarnie większej ilości setów. Pierwszy set w miarę gładki, dla Kościuszki. Drugi set 25 : 23 wygrali zawodnicy z Horodła – partia ta miała swoja dramaturgię. Najpierw poważna kontuzja środkowego Grzegorza Barczuka i konieczność opuszczenia pola gry, a następnie psychiczny dół w drużynie spowodowany tym niefortunnym zdarzeniem. Kościuszkowcy grali w tej fazie meczu fatalnie. Horodło natomiast grało na małej ilości błędów własnych i walecznie, jednak gro punktów dostarczał im przeciwnik przez swoje błędy. W ataku wyróżniał się Tomasz Portka. W decydującej partii przy stanie 10 do 5 dla Horodła wydawało się, że będzie sensacja. Końcówka dla Kościuszki i wymęczone dwa punkty do klasyfikacji.

W meczu pomiędzy Horodłem, a Prywaciarzem ten drugi zespół pokazał klasę. Prywaciarze przestali być kopciuszkiem siatkarskim. Wystarczy przypomnieć, iż pokonali już Kościuszkę, UKS Ogólniak i Horodło. Sposób, w jaki grali, daje dużo do myślenia. Spokój, ofiarna gra w obronie, oraz bardzo dobry atak pana Artura Rycerza. Zresztą wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobrze.

***

Niedziela obfitowała w duże emocje. Najpierw spotkały się zespoły Dołhobyczów Juniorzy i UKS Ogólniak. Mecz był wyrównany. Szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Juniorów głównie za sprawą braci Krajne oraz Węźińskiego. UKS rozpoczął bardzo dobrze, jednak brakuje im zawodnika, który mógłby prowadzić grę – rozgrywać. Jest tam bardzo zdolny siatkarz Morzydusza Tomek. Niestety jakoś ostatnio nie widuje się go na parkietach – a bardzo szkoda, gdyż wartość Ogólniaka, jako zespołu wzrosła by znacznie. Drugi set był odwrotnością pierwszego. Tym razem to Juniorzy grali bardzo dobrze w ataku. Decydująca partia gładko dla Dołhobyczowa – UKS „pękł” i przegrał.

W meczu dnia Pawex chciał powiedzieć – „sprawdzam”, Orlenowi, lecz to Orlen sprawdził panów z Grabowca. W pierwszym secie Pawex był myślami w Zamościu (grają też w tamtejszej lidze organizowanej przez LZS). Chyba jednak nie doceniali doświadczonych zawodników – tworzących zawsze bardzo solidny zespół. 25 do 14 to był efekt bardzo dobrej gry AT Orlen Gaz i rozkojarzonego Pawex. W dotychczas rozegranych meczach atutami drużyny z Grabowca były – dobry blok i atak oraz walka w obronie i nieustępliwość. Orlen zaskoczył przeciwnika dobrą zagrywką, dość skutecznym blokiem i minimalną ilością błędów własnych. Pawex popełniał stosunkowo dużo niewymuszonych błędów oraz dawał się łatwo blokować. Set drugi to wyrównana, twarda walka o każdy punkt. Końcówka seta dla Pawexu (bardzo skuteczny, ale niewykorzystywany Kardyś Dominik nr 15). Tiebrek bardzo zacięty ostatecznie wygrany 16 : 14 przez Orlen. Na duże brawa zasłużyli sobie swoją grą zawodnicy Orlenu. Świetna zagrywka Wojtaka, Oliwiaka czy Kopczyńskiego sprawiała problemy przeciwnikowi. Dobry blok powstrzymujący zbijających z Pawexu. W ataku wyróżniali się Oliwiak, Kopczyński, Naja. Mądre taktycznie rozwiązania, gdzie zauważana była duża wymienność w rozegraniu – grali w ustawieniu „czwarty w ataku” na rozegranie wbiegał Wojtak, Hapon a nawet Oliwiak. Duże zaangażowanie w grze obronnej. O zwycięstwie jednak moim zdaniem zaważyła minimalna ilość błędów, spokój i opanowanie. To wszystko wystarczyło na nie do końca skoncentrowanych i chyba jednak zaskoczonych zawodników z Grabowca.

W następnym meczu Pawex zagrał z Nauczycielami. Mecz w dwóch łatwych setach dla Pawexu. Nauczyciele to drużyna, o której można powiedzieć, że jest mieszanką doświadczenia i młodości. Chwała im za udział w lidze, za to, że chce im się ruszać i grać.

W ostatnim meczu kolejki spotkały się drużyny ZS nr 1 i Nauczycieli. W pierwszej partii wyraźna przewaga nauczycieli, lecz druga partia nie była tak łatwa. Do pewnego momentu ton grze nadawali zawodnicy z „Mechanicznej”. Prowadzili nawet 20 do 17. W tym momencie seta coś się jednak z nimi stało gdyż stracili 7 punktów z rzędu. Ostatecznie zwyciężyli Nauczyciele 25 : 21.

***

TABELA

Kolejno:
Miejsce Nazwa drużyny Rozegrane mecze Punkty sety wygrane sety przegrane Stosunek setów Małe pkt. zdobyte Małe pkt. stracone Stosunek małych pkt. Poprzednie miejsce

***

Na prośbę drużyn: Pawex, LO Horodło i Kościuszko ponownie dokonujemy zmian w terminarzu. Ponieważ zapowiadają się dalsze zmiany podaję jedynie mecze na 23 listopada.

W nadchodzącą niedzielę będziemy mieli do rozegrania 6 meczów.