28 kwietnia 2024

Józef Wąsiel z brązowym medalem

HrubieszówBiałystok

W dniach 27/28 VI 2009 r. w Białymstoku zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce, podczas których niezawodny Józef Wąsiel – mocarz z Mircza stanął na podium za pchnięcie kulą .

Józef Wąsiel

Zdobyłem brązowy medal w pchnięciu kulą, chociaż liczyłem na srebro, ale niestety nie jestem zadowolony z rzutu dyskiem ponieważ podczas rozgrzewki rzucałem ponad 45 metrów, a w konkursie „usztywniłem” się i dysk tak mnie się nie słuchał. Najgorsze, że przegrałem z byłem Prezydentem Miasta Lublina Leszkiem Bobrzykiem, z którym walczymy od dawien, dawna. Rzut młotem traktuję jako raczej ciekawostkę. Szkoda, że mam ciągłe kłopoty z barkiem, tak bym spróbował wystartować jeszcze w rzucie oszczepem i powalczył o medal. Mam nadzieję, że w roku następnym będzie lepiej.

***

Leszek Bobrzyk – były Prezydent Miasta Lublina, emerytowany dyrektor banków w Lublinie

Podczas przygotowań do zawodów, na treningu biegowym złapałem kontuzję w stopie i byłem ograniczony podczas ćwiczeń. Tym bardziej byłem zdenerwowany ponieważ jadę startować w Mistrzostwach Świata Weteranów, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Lahti (Finlandia), ale już jest lepiej i w Białymstoku wywalczyłem 2 srebrne medale w dysku i oszczepie, a w biegu na 200 m i pchnięciu kulą byłem na 4 miejscach. Kibicuję również mojemu synowi, który jest czołowym trójskoczkiem woj. Lubelskiego uzyskując rek. życiowy 15.17 m i czekam na powrót na skocznię w jesieni synowej Aleksandry Fila – Bobrzyk (r.życ. trójskok – 13.93 m, w dal – 6.20 m), która została mamą po urodzeniu córeczki parę tygodni temu, ale już trenuje.

***

Widziałem

Akurat byłem na stadionie Startu Lublin i widziałem jak sportowe małżeństwo sobie radzi podczas treningu. Córeczka leżała sobie w wózeczku, który stał na końcu biezni. Mama robiła przebieżkę, tata stał przy wózku i na zmianę. Ciekawe co wyrośnie z córeczki, przebywającej na obiekcie i środowisku sportowym od „kołyski”.