28 kwietnia 2024

Ewa Mizdal czwarta w Europie!

Sport

Dnia 25.11.2010 r. Limassol na Cyprze zostały rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Europy (do lat 23) w podnoszeniu ciężarów, w których zawodniczka Unii Hrubieszów, reprezentując Polskę w tej prestiżowej imprezie zajęła 4 miejsce.

10 AHLNER Madeleine SWE 73+97 =170

Warto podkreślić, że Ewa Mizdal borykała się z kontuzją kręgosłupa, która uniemożliwiła jej powrót do wcześniejszej formy. Rekord życiowy i inne starty dałby jej srebrny medal. Jeszcze niedawno, podczas zawodów ligowych w Hrubieszowie uzyskała zaledwie 195 kg w dwuboju, czyli i tak poprawiła się o 13 kg. Na zdjęciu z ostatnich Mistrzostw widać, że Ewa 120 kg miała już w górze, a ten ciężar spowodowałby, że byłby brązowy medal. Tak czy siak, medalu szkoda, co nie przeszkadza, aby Ewie i jej trenerom pogratulować, przecież zajęła 4 miejsce w Europie !!!

***

Warto przypomnieć, że dwie zawodniczki sekcji podnoszenia ciężarów z Unii Hrubieszów są nominowane w plebiscycie Kuriera Lubelskiego na najlepszych sportowców województwa lubelskiego.

Głosować można na dwa sposoby:

1. W każdym wydaniu Kuriera Lubelskiego dostępne będą kupony gdzie wpisać będzie można dziesiątkę sportowców przez siebie typowanych (kandydaci gromadzić będą punkty wg zasady:1 miejsce-10 pkt, 2 miejsce-9 pkt, 3 miejsce-8pkt. itd.)

2. Drugim sposobem jest wysłanie SMS-a na jednego sportowca za co otrzyma on 5 pkt.