28 kwietnia 2024

Komunikat z rozgrywek PALPSM

Hrubieszów

Komunikat nr 1 z pierwszej kolejki PALPSM edycja IV rozegranej w niedzielę 7 listopada w hali HOSiR. Rozpoczęliśmy rozgrywki PALPSM edycja IV. Jak wszyscy zainteresowani zapewne już wiedzą rozgrywki odbywają się w gościnnej hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Ciesielczuka 2.

Zgodnie z regulaminem przystąpiliśmy do rundy „każdy z każdym”.

KOMUNIKAT I STATYSTYKI »

W minioną niedzielę odbyły się 3 mecze:

Kościuszko – LO Horodło 2:0 (25:18, 25:21)
Walczaki – Staszic 2:1 (18:25, 25:21, 16:14)
Buciorex – Dołhobyczów 2:1 (15:25, 25:14, 15:0)

W pierwszym meczu Kościuszko gładko pokonał LO Horodło, aczkolwiek w obu drużynach widać było zupełny brak zgrania. W pierwszym secie 10 błędów własnych i 14 w drugim. LO Horodło popełnił 14 błędów w secie pierwszym i 16 w drugim. W zespole z Horodła wyróżniał się Michał Simbiga. MVP dla Artura Tytuły, który wykonał kilka bardzo dobrych ataków i asów serwisowych. Dobrze zagrał w przyjęciu młody zawodnik Łukasz Niedźwiedź.

W meczu pomiędzy Walczakami a Staszicem mogło dojść do sensacji, ponieważ naszpikowany „Kresowiakami” zespół Walczaków zagrał bardzo słabo, widoczne było zmęczenie. W secie pierwszym Walczaki popełnili 15 błędów przy 9 zawodników Staszica. W drugim secie to Staszic popełnia 15 błędów własnych, przy 7 Walczaków. Natomiast Staszic zagrał bez kompleksów. Dobra gra Adama Dropa czy Szymona Popławskiego nie była jednak w stanie przeważyć szali na korzyść Staszica. W decydującym secie ulegli oni 14:16. Bardzo duża skuteczność w ataku (9 ataków) zdecydowała o zwycięstwie Walczaków.

W meczu Buciorex – Dołhobyczów, w pierwszym secie bardzo dobra gra Dołhobyczowa i gładko wygrany set do 15. W drugim secie Buciorex skłócony, ale kontuzja Piotra Jabłońskiego uniemożliwiła dokończenie meczu. Zgodnie z przepisami mecz zakończył się zwycięstwem Buciorexu.

TABELA

Miejsce Nazwa drużyny Rozegrane mecze Punkty sety wygrane sety przegrane Stosunek setów Małe pkt. zdobyte Małe pkt. stracone Stosunek małych pkt.