Chór przyjechał do Mircza!

10 i 11 czerwca Chór Kameralny Collegium Musicum UW pojawi się w Mirczu, by w ciągu jednego weekendu zaśpiewać dwa koncerty cyklu „Chór przyjechał”.

Reklamy

 

Chór Kameralny Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego koncertuje na co dzień w wielkich salach koncertowych Warszawy, na festiwalach muzycznych w całej Polsce, w słynnych katedrach i kościołach na całym świecie. Co roku jednak z przyjemnością występuje w najdalszych zakątkach naszego kraju dla lokalnej publiczności. W tym roku takich koncertów będzie aż sześć, pod wspólnym tytułem „Chór przyjechał”. Stanie się tak dzięki dotacji, którą na takie właśnie koncerty uzyskał Chór i współpracujące z nim Stowarzyszenie Dramma per Musica, w ramach programu „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Już 10 i 11 czerwca Collegium Musicum UW pojawi się w Mirczu, by w ciągu jednego weekendu zaśpiewać dwa koncerty cyklu „Chór przyjechał”. W sobotni wieczór w sali Gminnego Ośrodka Kultury zabrzmią piosenki Agnieszki Osieckiej – znane i mniej znane przeboje muzyki rozrywkowej, opracowane dla chóru przez jego dyrygenta, Andrzeja Borzyma. W niedzielę po południu, bezpośrednio po mszy w mireckim kościele Zmartwychwstania Pańskiego, zespół zaprezentuje klasyczny chóralny repertuar – arcydzieła polskiej muzyki od XVI do XXI wieku, do słów naszych najwybitniejszych poetów, często inspirowane folklorem podhalańskim i kurpiowskim.
 

„Kiedy mnie już nie będzie…” – piosenki Agnieszki Osieckiej
Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu, ul. Kryłowska 18
Sobota, 10 czerwca 2017 r., godz. 19:00

„Gaude Mater Polonia” – polska muzyka chóralna
Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu
Niedziela, 11 czerwca 2017 r., godz. 13:00

Na oba koncerty wstęp wolny.

Kolejne koncerty „Chór przyjechał” odbędą się w sierpniu w Pieninach – w Szczawnicy i Krościenku – oraz w listopadzie w wielkopolskim Zagórowie.


źródło i fot. Organizatorzy