Czerniczyn: Niezapomniana noc w bibliotece…

W dzisiejszej rzeczywistości wymagania czytelników rosną, w związku z tym zmienia się rola i funkcja biblioteki.

Reklamy

 

Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, podejmujemy zadania, które pozwalają stworzyć w środowisku lokalnym wizerunek biblioteki otwartej na potrzeby dzieci. Celom tym służy między innymi impreza czytelnicza, inna niż wszystkie, zorganizowana pod hasłem „Niezapomniana noc w bibliotece”.

Taka noc miała miejsce z 24 na 25 sierpnia w Bibliotece Publicznej w Czerniczynie, a wzięło w niej udział ok. 30 osób z placówek w: Czerniczynie, Dziekanowie, Mienianach, Moniatyczach i Stefankowicach.

Spotkanie rozpoczęły wspólne gry i wesołe zabawy ruchowe, które poprowadzili wolontariusze z Fundacji Czasoprzestrzeń. Następnie przyszedł czas na smaczną kolację, przygotowaną przez niezastąpione i nieocenione panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.

Z ”pełnymi brzuszkami” dzieci przystąpiły do zabawy w kodowanie, i tak wybiła godzina 2400. Przyszedł czas na spanie, dzieci rozłożyły śpiwory, karimaty i chichotały a nad ranem aż zasnęły.

Cisza nocna nie trwała długo, bo wraz ze wschodem słońca zaczęły budzić się pierwsi uczestnicy. Po śniadaniu zmęczeni wyruszyliśmy do domu.

 

źródło i fot. UG Hrubieszów