Dołhobyczów: Kto ty jesteś? Polak mały…

W związku z 105 rocznicą śmierci Władysława Bełzy, 22 stycznia 2018 r. Biblioteka Publiczna w Dołhobyczowie, przy współpracy z Dołhobyczowskim Stowarzyszeniem Regionalnym oraz Biblioteką Szkoły Podstawowej w Dołhobyczowie, zorganizowała wieczór poświęcony poecie.

Reklamy

 

To pierwsza z imprez w ramach działań związanych z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na początku spotkania zaprezentowano sylwetkę twórczą poety, następnie uczniowie a potem dorośli interpretowali głosowo najpiękniejsze i najbardziej znane wiersze Bełzy.

Byli to następujący uczniowie z klasy IV b – przygotowani przez p. Dorotę Kosa – Wiktoria Bratkowska, Pola Malinowska, Kornelia Bałabuch, Wiktoria Tuzin, Aleksandra Kulczyńska, Anna Lizak, Wiktoria Szewczuk oraz Julia Kapusta z klasy V.

Wśród wykonawców znalazły się też dzieci, które od trzech miesięcy, w każdy piątek, przychodzą na zajęcia biblioteczne organizowane przez Stowarzyszenie we współpracy z Biblioteką Publiczną: Madzia Kuźniarska, Zuzia Sender, Karolina Steciuk, Julka Steciuk, Lidka Kukuc, Kasia Dobrowolska, Wiktoria Steciuk.

Po części oficjalnej, dzieci złożyły wszystkim babciom i dziadkom najlepsze życzenia z okazji Ich święta, a potem wszyscy częstowali sięciastem, herbatą i kawą. Nie zabrakło też soków i mandarynek. Organizatorzy dla dzieci i młodzieży przygotowali piękne podziękowania i dla wszystkich słodki upominek.

To była piękna lekcja patriotyzmu, wzajemnego poszanowania i szacunku.

…- Czem ta ziemia?

– Mą ojczyzną

– Czem zdobyta ?

– Krwią i blizną

– Czy ją kochasz?

– Kocham szczerze.

– A w co wierzysz?

– W Polskę wierzę…


źródło i fot. BP Dołhobyczów