17 kwietnia 2024

Dołhobyczów: Marihuana w skrzyni biegów

Próbę przemytu blisko 3 kg marihuany o szacunkowej wartości rynkowej około 90 tys. złotych udaremnili funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Dołhobyczowie przeprowadzali standardową kontrolę samochodu osobowego marki Audi na polskich numerach rejestracyjnych. W trakcie wykonywania czynności służbowych zwrócili uwagę na dziwną pracę skrzyni zmiany biegów.

W związku z tym podjęli decyzję o szczegółowej rewizji auta. W jej trakcie odkryli, że pojazd… nie posiada wszystkich biegów, a śruby mocowania skrzyni noszą ślady manipulacji i maskowania. Po odkręceniu śrub okazało się, że w odpowiednio przerobionej skrzyni biegów ukryto foliowe woreczki z suszem roślinnym. Dwukrotne użycie testera do narkotyków wykazało, że jest to marihuana.

Łącznie funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej wydobyli 54 woreczki z suszem marihuany.

Kierujący pojazdem obywatel Ukrainy został przekazany do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Zamościu, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W tym roku jest to największy przemyt narkotyków udaremniony przez funkcjonariuszy lubelskiej Izby Administracji Skarbowej na granicy.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie