30 maja 2024

Dołhobyczów: Nie jestem zwykłym kotem…

To tytuł przedstawienia w wykonaniu „Małej grupy teatralnej” działającej przy Dołhobyczowskim Stowarzyszeniu Regionalnym w ramach projektu „Programy wychowawcze i edukacyjne dla mieszkańców Gminy Dołhobyczów”.

 

Inscenizacja miała miejsce 12 czerwca 2019 r. w Przygranicznym Centrum Kultury i Rekreacji w Dołhobyczowie. Odbiorcy – uczniowie klas O – V z Publicznej Szkoły Podstawowej w Hulczu, klas O – V z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołhobyczowie oraz najmłodsi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu wraz ze swoimi opiekunami świetnie się bawili, o czym świadczyły gromkie brawa. Nie zabrakło też rodziców i dziadków wykonawców oraz miłośników dziecięcych przedstawień. Młodzi artyści występowali w tym dniu trzykrotnie. Łącznie inscenizację obejrzało około 220 osób.

Przypomnijmy, że skład „Małej grupy teatralnej” jest następujący: Szymek Malinowski, Madzia Kuźniarska, Zuzia Sender z klasy III, Iga Jasińska z klasy IV, Wiktoria Bratkowska, Daria Dołemska, Zosia Dyjak, Ania Lizak, Ola Kulczyńska, Pola Malinowska, Sylwia Skraba i Wiktoria Tuźin z klasy V. Wszyscy są uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołhobyczowie.

Wszystkim, którzy obejrzeli „Kota w butach” w wykonaniu młodych artystów, serdecznie dziękujemy.

 

tekst i fot.: Dołhobyczowskie Stowarzyszenie Regionalne