Dołhobyczów: Papierosami już nie pohandluje

Ponad dwa tysiące paczek papierosów miało trafić na jeden z przygranicznych bazarów. Przemyt zatrzymali funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (06.03.) na przejściu granicznym w Dołhobyczowie. W trakcie kontroli okazało się, że auto należące do 43-letniej obywatelki Ukrainy całe naszpikowane jest papierosami.

Kontrabanda poupychana była w nadkolach, progach, siedzeniach, kokpicie, a nawet w kołach i zbiorniku paliwa. Co więcej, część z tych miejsc została przerobiona w taki sposób, by stanowiły skrytki na nielegalny towar.

W sumie funkcjonariusze wydobyli z różnych zakamarków volkswagena ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości przekraczającej 28 tys. zł.

Podróżna przyznała się do próby przemytu. Wyjaśniła mundurowym, że papierosy chciała z zyskiem sprzedać na bazarze.

Funkcjonariusze celno-skarbowi zatrzymali towar, a przeciwko kobiecie wszczęli sprawę karnoskarbową. Mundurowi zajęli też przystosowany do przemytu samochód, który będzie stanowił dowód w postępowaniu prowadzonym przez Delegaturę Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Zamościu.

W związku z próbą przemytu 43-latce grozi wysoka grzywna.

 

źródło i fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie