Dołhobyczów: Przedstawił do kontroli granicznej imitację pieniędzy

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej już po raz kolejny zatrzymali podróżnego, który przedstawił do kontroli granicznej imitację pieniędzy.

Reklamy

 

Dziś rano, na terenie drogowego przejścia granicznego w Dołhobyczowie, do odprawy granicznej, na kierunku wjazdowym do Polski,  stawił się 39-letni obywatel Ukrainy. Podróżny, podczas prowadzonej odprawy, przedstawił funkcjonariuszowi dolary amerykańskie, które miały pokryć koszty jego utrzymania na terytorium Polski.

Podczas kontroli okazało się, że banknoty nie posiadają żadnych zabezpieczeń i są zwykłą imitacją pieniędzy.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty próby nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Czyn ten usankcjonowany jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Była to już kolejna w ostatnim czasie próba przekroczenia granicy państwowej, przy wykorzystaniu do tego celu imitacji pieniędzy.

 

***

 

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w swej codziennej służbie, podczas prowadzonych kontroli granicznych, ujawnili od początku roku ponad 350 fałszerstw różnych dokumentów przedstawianych do kontroli.

Najczęściej fałszowane są: „Oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy…”, paszporty, wizy, dowody rejestracyjne pojazdów, polisy ubezpieczeniowe, zezwolenia na pobyt oraz prawa jazdy.

 

(źródło i fot. NOSG)