Dziekanów: Zimowisko i Zabawa Karnawałowa dla dzieci

Tradycyjnie już w okresie ferii zimowych Biblioteka Publiczna i Świetlica Wiejska w Dziekanowie zorganizowały kilkudniowe zajęcia z myślą o dzieciach spędzających ten czas w swoich domach. W sobotnie mroźne popołudnie 25 stycznia 2014r. odbyła się natomiast zabawa karnawałowa dla miejscowych dzieci.

Reklamy


Zimowisko w Dziekanowie

Tradycyjnie już w okresie ferii zimowych Biblioteka Publiczna i Świetlica Wiejska w Dziekanowie zorganizowały kilkudniowe zajęcia z myślą o dzieciach spędzających ten czas w swoich domach. Program zimowiska był bogaty w ciekawe i nowe zajęcia oraz zabawy.

Reklamy

Pierwszy dzień wspólnych zajęć wypadał w Dniu Babci i Dziadka. W związku z tym świętem uczestnicy naszego zimowiska, pod okiem pani instruktor Jolanty Wiśniewskiej wykonywały przepiękne kartki dla swoich babć i dziadków.

Następnego dnia odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzony przez instruktorkę PCK panią Irminę Drawdzik. Zaprezentowała ona dzieciom sposoby udzielania pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności i omdleń, ćwiczyła bezpieczną pozycję i sposoby wzywania pogotowia ratunkowego. Pokazywała także sposoby opatrywania różnych ran. 

Trzeciego dnia Świetlica zamieniła się w laboratorium fizyczne. Panie ze Stefankowic, wioski tematycznej „Einstein na łące” przeprowadzały różne doświadczenia i pokazy. Dla uczestników zimowiska było to bardzo interesujące spotkanie. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały i brały czynny udział w przeprowadzanych doświadczeniach. 

Ostatniego dnia zajęć, w celu poszerzenia wiedzy o środowisku przyrodniczym został przeprowadzony konkurs wiedzy ekologicznej, kalambury o tematyce ochrony przyrody oraz wykonywane były ekologiczne dekoracje sali. Tego samego dnia dzieci również wykonywały smakowite „wesołe kanapki”. 
Dzieciaki korzystały z komputerów, malowały zimowe pejzaże, bawiły się w bajkowe kalambury oraz wykonywały mumie papieru toaletowego. Nie zabrakło również rozgrywek w tenisa stołowego, cymbergaja i piłkarzyki. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by dzieci bezpiecznie i radośnie mogły wypocząć a zarazem wspólnie spędzić czas w sposób aktywny i twórczy. 
Zimowisko było finansowane przez sołectwo wsi Dziekanów i GOK Wołajowice. 

 

Zabawa Karnawałowa dla dzieci

W sobotnie mroźne popołudnie 25 stycznia 2014r odbyła się zabawa karnawałowa dla miejscowych dzieci. Zabawę poprowadzili Aktywni Animatorzy Kultury z Hrubieszowa.

Przygrywał DJ, wszyscy wspaniale się bawili. Panie ze Stowarzyszenia przygotowały wiele atrakcji: konkursy taneczne z nagrodami, zabawy z rekwizytami, malowanie twarzy i in. Dla uczestników przygotowano także poczęstunek, były kanapki, ciastka, słodycze, owoce i napoje. Wieczór upłynął w bardzo miłej atmosferze.

Organizatorami imprezy byli: Sołtys i Rada Sołecka wsi Dziekanów, Świetlica Wiejska, Biblioteka Publiczna i KGW.

Impreza była finansowana przez Sołectwo Wsi Dziekanów. 

 

Zdjęcia

Zimowisko »

Zabawa Karnawałowa dla dzieci »

 


tekst: Anna Pępko, Ryszarda Patyjewicz

źródło i fot: GOK Hrubieszów z/s w Wołajowicach