Dzień Dziecka i Rodziny w Czerniczynie

31 maja bieżącego roku odbył się Dzień Dziecka i Rodziny w Czerniczynie, zorganizowany przez Sołectwo Czerniczyn, Szkołę Podstawową im. Stanisława Staszica z Radą Rodziców, Świetlicę Wiejską, Bibliotekę Publiczną, Koło Gospodyń Wiejskich oraz OSP w Czerniczynie.

Reklamy

Imprezę  rozpoczęto uroczystym powitaniem gości przez dyrektor szkoły Panią Bożenę Nowosad oraz sołtysa Edwarda Walencika. Następnie dzieci i młodzież z miejscowej szkoły wcieliły się w rolę bohaterów znanych bajek i w groteskowy sposób wykonały kabarety, które oglądano z wielkim zainteresowaniem.

Dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji. Odbyły się konkursy takie jak rzucanie lotką do tarczy, łowienie rybek na czas, rzucanie piłką, badminton oraz konkurs matematyczny. Następnie odbył się konkurs muzyczny „Jaka to melodia”, w którym udział  wzięli zarówno dzieci jak i dorośli. Każde dziecko dostało nagrodę, a najlepsi we wszystkich konkurencjach otrzymali Puchar Sołtysa.

Dla wszystkich zorganizowano poczęstunek, pyszne kiełbaski z grilla, grochówkę, watę cukrową, lody, napoje i słodycze.  Tego dnia  w naszej świetlicy było gorąco z emocji i wrażeń, kolorowo i radośnie co z resztą widać na załączonych zdjęciach.

 

Sołectwo Czerniczyn