Dzień Dziecka w Koble

Słodycze, prezenty i życzenia ,,wszystkiego dobrego” – tak w całej Polsce świętowaliśmy Dzień Dziecka. Nie inaczej było i w naszej miejscowości.. W niedzielne popołudnie 1 czerwca 2014r w świetlicy wiejskiej w Koble odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Radę Sołecką i KGW.

Reklamy

Licznie zebranych gości i dzieci wraz z rodzicami i babciami ciepłymi słowami i życzeniami przywitała pani sołtys – Katarzyna Watrak.

W programie imprezy odbyły się pokazy fizyczno- chemiczne przygotowane przez p.Janinę Mróz z Wioski Tematycznej ,,Einstein na łące” z Kolonii Stefankowice i opierały się głownie na praktyce. Dzieci i młodzież dowiedziała się m.in jak działa laserowe ucho, lewitujące koraliki czy jak powstaje wir. Dzieciom jak najbardziej podobały się doświadczenia, widać było uśmiechy na buziach.

Dużym zainteresowaniem był także przedstawiciel Wioski Gotów w którego wcielił się pan Kowalczuk Zbigniew ,który w tym dniu reprezentował Gminę Hrubieszów. Przedstawił nam historię Gotów i swoim strojem gotyckim zaciekawił zgromadzone dzieci.

Nie zabrakło także słodkich upominków, które dzieci lubią najbardziej. Na zakończenie uroczystości przygotowaliśmy dla wszystkich zgromadzonych ciepłe, grilowane kiełbaski.

Niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że ten wyjątkowy dzień, pomimo kapryśnej pogody był pełen radości i uśmiechu, a imprezę należy zaliczyć do bardzo udanych.

Dziękujemy zaproszonym gościom.

 

Organizatorzy