23 maja 2024

Dzień Otwarty w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach

Dzień Otwarty w Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach został zorganizowany w tym roku szkolnym 18 marca.


Swoją obecnością uświetnili ten dzień: Sekretarz Gminy Trzeszczany pan Wacław Borkowski, Inspektor do spraw Oświaty Gminy Trzeszczany pani Anna Błaszczuk – Jeleń, Dyrektor GOK w Trzeszczanach pan Mateusz Lipski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzeszczanach pani Małgorzata Korzeniowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieledwi pan Henryk Świst, wychowawcy, przedstawiciele rodziców oraz uczniowie klas szóstych z terenu naszej gminy. Nie zabrakło również przedstawicieli rodziców naszych uczniów, na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców panią Jolantą Wołk, na których pomoc i życzliwość zawsze możemy liczyć.

Koleżanki i koledzy z klas szóstych, którzy wkrótce staną przed wyborem gimnazjum, mieli możliwość zwiedzenia naszej szkoły i obejrzenia pracowni przedmiotowych. Następnie wszyscy zgromadzili się w świetlicy szkolnej, gdzie zostali serdecznie powitani przez panią dyrektor gimnazjum Dorotę Błaszczuk.

Krótka prezentacja multimedialna zapoznała naszych gości z historią szkoły oraz jej codziennym życiem. Przygotowana przez gimnazjalistów część artystyczna zachęcała do podjęcia nauki właśnie w naszej szkole. Nasi koledzy Mateusz Uryć i Łukasz Baran zaprezentowali swoje umiejętności w poppingu. Uczniowie klas szóstych wzięli udział w zajęciach z informatyki, przeprowadzali doświadczenia z fizyki i chemii, które zostały przygotowane przez nauczycieli gimnazjum. Słodki poczęstunek pozwolił nabrać sił do konkursu drużynowego, który był następnym punktem programu Dnia Otwartego. Cztery pięcioosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach.

Zabawa polegała na rozszyfrowaniu hasła zapisanego alfabetem Morse’a,rozwiązaniu zadania matematycznego, rozwiązaniu krzyżówki ortograficznej, znalezieniu różnic na obrazkach oraz rozwiązaniu rebusów. Po skończonej zabawie wszystkie drużyny zajęły miejsce na podium, ponieważ: I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Nieledwi; II miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa w Trzeszczanach a dwa równorzędne trzecie miejsca zajęły Szkoła Podstawowa w Mołodiatyczach i klasa I gimnazjum. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a wszyscy uczestnicy nagrody.

Zapraszamy uczniów klas szóstych z terenu naszej gminy do naszego gimnazjum. Razem będziemy zdobywać nowe wiadomości i umiejętności oraz rozwijać nasze zainteresowania i pasje.

 

 

Mariusz Adamczuk