Dzień Papieski w Koble

12 października br. o godz. 18:00 w naszej świetlicy spotkaliśmy się w miłym gronie z dziećmi, rodzicami i seniorami by uczcić 36 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II i podjąć tegoroczne zaproponowane hasło na Dzień Papieski „Świętymi bądźcie”.

Reklamy

 

Z tej okazji został zorganizowany apel, przygotowany przez panią świetlicową Monikę Piotrowską oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Koble, którego celem było oddanie hołdu naszemu wielkiemu rodakowi, jak również pogłębienie wiedzy na temat życia i osoby Jana Pawła II.

Punktem centralnym przedstawienia był montaż słowno – muzyczny opowiadający o życiu Jana Pawła II, Jego przyjaźni z Chrystusem i drugim człowiekiem, który został nagrodzony gromkimi i ciepłymi oklaskami.

Po wystąpieniu dzieci, również nasza pani sołtys Katarzyna Watrak oddała kilka słów ku czci Jana Pawła II, podziękowała za przybycie mieszkańcom Kobła i dzieciom za wspaniały występ artystyczny.

Następnie zasiedliśmy do skromnego poczęstunku przy ciastkach i herbacie, przygotowanego przez KGW i Radę Sołecką.

Przed całą uroczystością pani sołtys wraz z dziećmi zapaliła świeczkę przed obrazem Papieża, który postawiliśmy przy krzyżu w centrum wsi, aby każdy mógł pójść i pomodlić się.

Na wieczór zorganizowaliśmy także kącik o Janie Pawle II, w którym znajdowały się stare czasopisma oraz książka poświęcona temu wspaniałemu człowiekowi, opisująca jego historię życia. 

Ten niedzielny wieczór był bardzo ciepły i wzruszający.


Pracownik świetlicy
Monika Piotrowska