17 czerwca 2024

Ferie z Biblioteką i Świetlicą w Czerniczynie

Świetlica Wiejska i Biblioteka Publiczna w Czerniczynie, w dniach od 9 do 14 lutego, zorganizowały zajęcia w ramach „Ferii 2015”.

Reklamy


Każdego dnia na uczestników czekały nowe atrakcje. Pierwszego dnia dzieci zostały podzielone na dwie drużyny, każda z nich zrobiła swój plakat i wymyśliła okrzyk. Tego dnia również odwiedziła nas też Pani Malwina Filańska-Marcych z MCK w Hrubieszowie z prezentacją na temat przedsiębiorczości. Na koniec pierwszego dnia wszyscy uczestnicy odbijały odciski swoich rąk w gipsie, które następnego dnia malowały.

We wtorek odbyły się gry i zabawy podczas, których dzieci mogły zdobyć nagrody. Następnego dnia bawiliśmy się w kucharzy przygotowując gofry. Po zajęciach kulinarnych graliśmy w kalambury oraz na Xbox’ie 360, którego użyczyła nam  Świetlica Środowiskowa  PCK w Mienianach. Poza tym dzieci grały w gry i zabawy takie jak zbijak, zawody drużynowe itp.

Reklamy

Czartek był dniem z książką. W ramach akcji „Małe ważne książeczki” uczestnicy zajęć wysłuchali książki pt” Zabawny ptaszek” autorstwa Jennifer Yerkes, a następnie na podstawie wysłuchanej historyjki robili obrazki z filcu przedstawiające tytułowego ptaszka. Tego dnia graliśmy również w gry i zabawy, a w związku z tym iż był to „Tłusty Czwartek” nie mogło zabraknąć pączków!

W piątek udaliśmy się na wycieczkę do Zamościa gdzie dzieci oglądały film „Pingwiny z Madagaskaru”, jeździły na lodowisku oraz bawiły się, wspinały i harcowały w Krainie zabaw „Jaś i Małgosia”. Na zakończenie ferii, w sobotę, odbyła się dyskoteka Walentynowa.

Reklamy

 

 

Biblioteka i Świetlica w Czerniczynie