Gęsta, gorąca atmosfera w Werbkowicach – ZDJĘCIA

Rodzice dzieci w szkole podstawowej, jak i rodzice dzieci w przedszkolu nie chcą połączenia placówek w jeden zespół. To pewne! – informuje profil „NIE dla połączenia SP z Przedszkolem w Werbkowicach” – utworzony na facebook’u w ramach protestu przeciwko zamiarowi połączenia Szkoły Podstawowej w Werbkowicach z tamtejszym Przedszkolem Samorządowym Bajka.

Reklamy

We wtorek, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Werbkowicach odbyło się spotkanie dotyczące pomysłu władz gminy Werbkowice polegającego na połączeniu obu placówek i utworzenia z nich Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach.

– Zebranie w hali sportowej pokazało, jak bardzo wójt Gminy Werbkowice nie liczy się ze zdaniem publicznym – informują dalej autorzy strony „NIE dla połączenia SP z Przedszkolem w Werbkowicach”. – Jest to bardzo przykre dla nas, rodziców. Niestety, Agnieszka Skubis-Rafalska zupełnie nie potrafiła przedstawić korzyści płynących z połączenia placówek w jeden zespół. Mówiła tylko o jednej kadrze pedagogicznej. Czy w Przedszkolu i Szkole Podstawowej potrzebni są tożsami nauczyciele, o podobnych specjalizacjach? No, nie do końca. Poza tym potrzeba obsługi pedagogicznej pozostała by ta sama- więc gdzie oszczędności?

Więcej na facebook’u – NIE dla połączenia SP z Przedszkolem w Werbkowicach »

(źródło i fot. facebook.com / NIE dla połączenia SP z Przedszkolem w Werbkowicach)


Zobacz też:

Za miesiąc referendum w Werbkowicach?

Za miesiąc referendum w Werbkowicach?