Gmina Dołhobyczów: Okradł 82-latka, a pieniądze schował w slipkach

Policjanci z Posterunku Policji w Dołhobyczowie ustalili i zatrzymali 21-letniego mieszkańca tej gminy, który podając się za pracownika zakładu energetycznego, dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 900 zł na szkodę 82 -letniego mężczyzny. Policjanci odnaleźli przy nim skradzione pieniądze. Część schował do kieszeni spodni, a część ukrył w slipkach.

Reklamy

 

Pod koniec tygodnia do Posterunku Policji w Dołhobyczowie, zgłosił się 82-letni mężczyzna, który powiadomił mundurowych o kradzieży. Jak ustalili dołhobyczowscy policjanci 82 – latek był tego dnia w sklepie. Kiedy robił zakupy podszedł do niego młody nieznany mu mężczyzna. Przedstawił się, jako pracownik zakładu energetycznego spisujący liczniki prądu. 82-latek udał się z młodzieńcem do swojego domu. Kiedy młody człowiek opuścił dom gospodarz zorientował się, że w kieszeni jego marynarki, w której miał portfel, brakuje 900 zł.

Tego samego dnia policjanci z Dołhobyczowa ustalili i zatrzymali 21–latka, który jak się okazało, schował skradzione pieniądze do kieszeni spodni, a pozostałą część gotówki ukrył w slipkach. Mężczyzna  został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK)