Gmina Horodło: Funkcjonariusze SG uratowali nielegalnego imigranta

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uratowali nielegalnego imigranta, który przepłynął przez Bug i nie mógł wydostać się na brzeg.

Reklamy

W nocy z 13 na 14 października, funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Horodle, podczas patrolu, odnaleźli 27-letniego obywatela Syrii. Mężczyzna przekroczył granicę z Ukrainy do Polski, przepływając przez Bug. Był to dla niego na tyle duży wysiłek, że nie potrafił wydostać się na brzeg – wdrapał się jedynie na wystający z rzeki konar drzewa i tam pozostał.

Z uwagi na panujące nocą niskie temperatury, priorytetem było sprawne i szybkie uratowanie migranta. Łodzią patrolową funkcjonariusze przetransportowali mężczyznę na suchy ląd. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy, migrant został poddany badaniu na obecność SARS-CoV-2 i przewieziony do pomieszczeń służbowych SG.

Reklamy

Sprawna akcja Straży Granicznej i przewiezienie mężczyzny do ciepłych pomieszczeń prawdopodobnie uratowały mu życie.

Po przeprowadzeniu czynności administracyjnych, mężczyznę w dniu wczorajszym przekazano na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, służbom granicznym Ukrainy.


info i fot. NOSG