23 maja 2024

Gmina Hrubieszów: Dzień samorządu z jarmarkiem w internecie

Wirtualna promocja sołectw gminy Hrubieszów w formie prezentacji multimedialnych, zamieszczonych w internecie. To nowy pomysł na reklamowanie lokalnych walorów przyrodniczych, kulinarnych, turystycznych czy historycznych.

 

Zwykle odbywała się ono o tej porze podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, połączonych z Królewskim Jarmarkiem Nadbużańskim, które w tym roku ze względu na sytuację epidemiczną nie odbędą się.

– To czym mogą pochwalić się nasze sołectwa pokazujemy w formie filmów video, które będziemy zamieszczać systematycznie na Facebook’u. Rozpoczęliśmy we wtorek 2 czerwca od sołectwa Gródek, w środę pojawiły się Janki, a w kolejnych dniach będą następne sołectwa – zapowiada Aleksandra Muzyczuk, dyrektor Gminnego ośrodka Kultury w Wołajowicach, który przygotowuje prezentacje, zainicjowane przez wójta gminy Hrubieszów Tomasza Zająca.

Filmy przedstawiają ciekawe miejsca, ludzi, zasoby historyczne i lokalne przysmaki. Jest to m.in. promocja miejscowych kół gospodyń wiejskich, jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej czy stowarzyszeń.

Każdego dnia będą zamieszczane nowe materiały, dotyczące kolejnych 36 sołectw gminy Hrubieszów. Wszystkie będą dostępne na jej profilu na Facebook’u.

 

źródło: ias24.eu, UG Hrubieszów