Gmina Hrubieszów: Maseczki rozdane

Prawie 11 tysięcy maseczek ochronnych, zakupionych przez samorząd, trafiło do mieszkańców gminy Hrubieszów. Ich dystrybucja właśnie się zakończyła, a rozdawanie odbyło się bardzo sprawnie.

Reklamy

 

Samorząd zamówił maseczki w Spółdzielni Socjalnej „Kuźnia Talentów” w Mienianach, którą wspierało Centrum Integracji Społecznej w Mienianach i około 50 mieszkanek gminy. – Gotowe maseczki trafiały do naszego ośrodka kultury, który sortował je, pakował i przygotowywał do dystrybucji.

Dalszą pracę wykonywali strażacy, którzy jeździli do poszczególnych miejscowości. Wszystkim należy się ogromny szacunek i gorące podziękowania – mówi wójt gminy Hrubieszów Tomasz Zając.

Dostarczeniem maseczek zajmowało się około 50 druhów z 10 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, z Brodzicy, Czerniczyna, Dziekanowa, Kobła, Moniatycz, Stefankowic, Ślipcza, Teptiukowa i Ubrodowic.

Dystrybucja środków ochrony przed koronawirusem odbywała się na podstawie liczby osób, zameldowanych pod konkretnym adresem. – Mogliśmy się sugerować deklaracjami śmieciowymi, ale uznaliśmy, że meldunek będzie bardziej sprawiedliwym rozwiązaniem. Nawet osoby, które pracują gdzie indziej w Polsce czy poza jej granicami, podatki płacą u nas. Poza tym wielu mieszkańców wróciło do gminy w związku z sytuacją epidemiologiczną, w tym na przykład z powodu zamknięcia granic – tłumaczy Tomasz Zając.

Sfinansowane przez gminę maseczki mają kilka warstw i są wykonane z atestowanego materiału. Można je prać i prasować, by nadawały się do wielokrotnego użytku, o czym obdarowani mogą się dowiedzieć czytając instrukcję, dostarczoną razem z maseczkami.

 

źródło: ias24.eu, UG Hrubieszów

fot. UG Hrubieszów, OSP z gminy Hrubieszów

 


 

Zobacz też:

POWIAT – Gmina Hrubieszów: Druhowie z OSP dostarczają maseczki