Gmina Hrubieszów: Rowerami do Gródka

19 czerwca 2018 roku na plac zabaw do Gródka przybyli na rowerach uczestnicy Rajdu Rowerowego Dzieci i Młodzieży Gminy Hrubieszów.

Reklamy

 

 

Wzięli oni udział we wspólnym przejeździe przez wioskę z dojazdem do grodziska Wołyń. Później wszyscy wrócili na miejscowy plac zabaw.

Były konkursy z nagrodami przygotowane przez biblioteki działające w strukturach GOK-u Wołajowice. Pogadanki na temat lasów z prezentacją głosów zwierząt i konkursami zorganizowali pracownicy Nadleśnictwa Strzelce,  Panie z sanepidu promowały patenty na bezpieczne wakacje i  informowały o zagrożeniach, z którymi możemy spotkać się nie tylko podczas letniego wypoczynku. Organizator „przewidział” upał i ufundował lody. W schładzaniu bardziej rozgrzanych uczestników rajdu pomagali także strażacy z Hrubieszowa. Panie z KGW Gródek przygotowywały na „gorąco” przez cały czas trwania imprezy wspaniałe gofry. Policjant w „lwiej skórze” częstował słodyczami, dziewczyny z Gminy piekły kiełbaski. Również Stowarzyszenie Wioska Gotów z Masłomęcza przygotowało jedzenie, było to jadło gockie. Goci prezentowali także życie codzienne osadników z okresu starożytności, którzy w swoim czasie licznie zamieszkiwali te tereny. Każdy uczestnik rajdu otrzymał okolicznościowy medal. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej i strażacy z OSP.

A wszystko działo się pod gródeckim niebem, przy wschodniej granicy Unii Europejskiej. I choć nigdy nie brakuje tutaj turystów czy mieszkańców okolic to w tym dniu Gródek jeszcze bardziej tętnił życiem.

Na spotkanie rowerzystów w Gródku zaprosili: Wójt i Przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów.

 

 

Tekst i fotografie:

Jacek Fuchs / Gminny Ośrodek Kultury w Wołajowicach