3 marca 2024

Gmina Hrubieszów: Z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca to Dzień Dziecka. Tak było i w gminie Hrubieszów, a dokładnie w Gródku, gdzie odbywała się główna część tego dziecięcego święta.

Reklamy

 

Całość poprzedził przejazd krajoznawczo rekreacyjny z miejscowości, z których uczestniczyły dzieci.

Oficjalnym rozpoczęciem II Rajdu Rowerowego Dzieci i Młodzieży Gminy Hrubieszów była rowerowa wycieczka po Gródku. Uczestnicy rajdu przejechali do grodziska. Tam, przy średniowiecznych obwałowaniach dawnego grodu spotkała ich niespodzianka. Wokół grodziska odbywa się ekologiczny wypas owiec w celu czynnej ochrony cennych roślin.

Reklamy

Ponadto zabawy, gry, konkursy i pokazy. To oczywiście za sprawą wielu podmiotów zaangażowanych w to, żeby ten i nie tylko ten dzień był dla dzieci barwniejszy.

Na dziecięcy plac zabaw w Gródku ze swoim programem przyjechali: Nadleśnictwo Strzelce, Goci z Masłomęcza, „gorącą atmosferę” schłodzili strażacy – a przyjechali z Hrubieszowa i Teptiukowa, bezpieczeństwo zapewnili policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrubieszowa. Kołem Fortuny bawiły dzieci bibliotekarki z GOK w Wołajowicach.

Były także kiełbaski z grilla, gofry, no i lody. Tym zajęły sie miejscowe Panie czyli niezawodne KGW z Gródka. Najmłodszym uczestnikiem rajdu była trzyletnia dziewczynka.

Imprezę dla dzieci zorganizował Wójt i Przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów.

 

źródło i fot. UG Hrubieszów