Gmina Mircze: Podczas awantury domowej oblał benzyną dom i żonę, a następnie autem uciekał przed policją

Jak wynika z policyjnych ustaleń, podczas awantury domowej 69-latek oblał benzyną 62-letnią żonę oraz pomieszczenia mieszkalne, a następnie będąc pod działaniem alkoholu, wsiadł za kierownicę auta i odjechał. Kiedy zauważył policyjny radiowóz zaczął uciekać.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj na terenie gminy Mircze. Policjanci interweniowali po tym, jak otrzymali zgłoszenie o awanturze pomiędzy małżonkami.

Jak ustalono na miejscu, 69-latek podczas kłótni z żoną, oblał ją oraz pomieszczenia mieszkalne benzyną. Do podpalenia jednak nie doszło. Następnie, będąc pod działaniem alkoholu, wsiadł za kierownicę samochodu osobowego marki Rover i odjechał.

Kiedy policjanci przybyli na miejsce i zauważyli po drodze pojazd, którym oddalał się mężczyzna, podjęli próbę zatrzymania go. Jednak 69-latek na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać.

Po kilkukilometrowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało, miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie.

Obecnie policjanci pracują na miejscu i wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

 

źródło: KPP Hrubieszów / E. K.

fot. arch. LH