Gmina Uchanie: Policjanci na spływie

Gminna Biblioteka Publiczna w Uchaniach oraz drużyna harcerska 9 WDH w Uchaniach zorganizowały spływ kajakowy dla dzieci, na którym pojawili się również hrubieszowscy policjanci.

Reklamy

W piątek policjanci udali się na przystań kajakową, gdzie podczas letniego wypoczynku spotkali się z dziećmi i ich opiekunami z Uchań, aby porozmawiać o bezpieczeństwie zarówno nad wodą, jak i podczas innych codziennych zabaw.

Spotkanie było zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Uchaniach oraz drużynę harcerzy 9 WDH im. M. Konopnickiej w Uchaniach. Wakacyjny spływ sfinansowała Gminna Komisja Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Uchaniach, w ramach akcji „Bezpiecznie, zdrowo, na sportowo”.

Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji, nad wodą i w wodzie. Omówili wakacyjne niebezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, wypoczynku na wsi, na drodze oraz sposobach ich uniknięcia.

Na koniec spotkania funkcjonariusze rozdali dzieciom elementy odblaskowe oraz życzyli bezpiecznych i spokojnych wakacji.

info i fot. KPP Hrubieszów / EK