Gmina Werbkowice: 15-lecie Górzanek

W dniu 29 października 2016 roku w Gozdowie „Górzanki” obchodziły swoje święto – 15-lecie powstania zespołu.

Reklamy

 

Na uroczystości spotkało się ponad 60 osób, a wśród nich: inicjator założenia zespołu – ks. dr Stanisław Solilak proboszcz z Gozdowa, wójt gminy Werbkowice – p. Lech Bojko, przewodniczący rady gminy – p. Ryszard Grabowski, radny z Gozdowa – p. Robert Kidyba, dyrektor GOK Werbkowice – p. Andrzej Osuch z grupą współpracowników, dyrektor szkoły w Podhorcach i radna powiatu – p. Małgorzata Wojturska, dyrektor szkoły w Gozdowie – p. Grażyna Kwietniewska, sołtys Gozdowa – p. Urszula Gałan.

Gościem specjalnym był strażacki zespół wokalny „Na jeden raz” z Mienian, który wspaniałymi występami i pięknymi mundurami zachwycił wszystkich.

Zjawili się instruktorzy pracujący kiedyś z zespołem: Mirosław Żyła i Zbigniew Skowyra, przybyły panie, które śpiewały w zespole, jego sympatycy i oczywiście bohaterki dnia – aktualne członkinie z instruktorem p. Wiesławem Majewskim.

Pięknie udekorowana sala, ekspozycja: pucharów, dyplomów i zdjęć „Górzanek” – przyciągały wzrok. Pomocą przy dekoracji służyły p. Elżbieta Swatek-Wańczycka i p. Grażyna Kwietniewska, obsługą sprzętu muzycznego zajął się p. Krzysztof Lisowski. Wszystkich gości serdecznie powitała kierownik zespołu i jego założycielka – p. Anna Wanda Góra, która krótko przedstawiła historię zespołu.

Bardzo miłym akcentem były życzenia składane przez wiele osób. Były kwiaty i prezenty. Bohaterki dnia zadbały, by na stołach nie zabrakło przysmaków. Bawiono się wspaniale, śpiewano i tańczono. Pamiątką z tego wieczoru będą zdjęcia przypominające ten piękny, wyjątkowy jubileusz.

 

Zdjęcia:

https://www.facebook.com/GOKwWerbkowicach/photos/?tab=album&album_id=1146855162096443

 

tekst: Anna Wanda Góra

fot GOK Werbkowice