Gmina Werbkowice: Kolejna ofiara mrozów. 58-letni mężczyzna zamarzł przed własnym domem

Wychłodzenie organizmu było najprawdopodobniej przyczyną śmierci 58-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj przed jego domem w gminie Werbkowice. Apelujemy, aby nikt nie przechodził obojętnie obok osób, których życie i zdrowie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury.

Reklamy

 

Wczoraj dyżurny hrubieszowskiej policji został powiadomiony o tym, że na terenie gminy Werbkowice odnaleziono ciało mężczyzny.

Jak ustalono, 58-letni mieszkaniec tejże gminy został odnaleziony przez zaniepokojonego sąsiada, który próbował się z nim skontaktować telefonicznie, jednak bez skutku. Znajomy poszedł więc sprawdzić, co się z nim dzieje. 58-latek leżał na śniegu, przed wejściem do swojego domu.

Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon mężczyzny. Najprawdopodobniej przyczyną jego śmierci było wychłodzenie organizmu. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Wykluczono działanie osób trzecich w tym zdarzeniu.

Przy tej okazji apelujemy, aby nie być obojętnym na los osób, które mogą być zagrożone zamarznięciem. Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Niskie temperatury oraz trudne warunki pogodowe mogą zagrozić nie tylko ich zdrowiu, ale także życiu.

Zwracamy się z prośbą o sygnalizowanie służbom w każdym przypadku zauważenia osoby nieprzytomnej czy też znajdującej się w stanie świadczącym, że nie jest ona w stanie sama zadbać o swoje bezpieczeństwo. Nawet jeden nasz telefon i właściwa reakcja może uratować ludzkie życie.

 

 

źródło : KPP Hrubieszów (E.K.)