24 maja 2024

Horodło: Cykliczne spotkania z książką

Grudzień w bibliotece publicznej w Horodle to kontynuacja zajęć z książką w ramach cyklicznych spotkań Czytamy od a do z w bibliotece.

 

W zajęciach uczestniczą dzieci klas I wraz z Panią Irminą Klamer i uczniowie klas III z Paniami Barbarą Klamer i Ewą Kurzydłowską.

W trakcie wizyt w bibliotece uczniowie klas III rozwijają swoje umiejętności czytelnicze poprzez samodzielne głośne czytanie. Pomysł głośnego czytania przypadł do gustu wzbudzając wśród trzecioklasistów ducha rywalizacji.

Natomiast pierwszoklasistów bibliotekarki wprowadzają w zaczarowany świat bajek prezentując tematyczne utwory literackie. Dzieci dokonują interpretacji wysłuchanych tekstów poprzez prace plastyczne.

Mamy nadzieję, że spotkania w bibliotece będą rozwijały umiejętności czytelnicze oraz pogłębiały zapał dzieci do czytania książek. Celem naszych spotkań jest pokazanie, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być radosna i ciekawa.

Grudniowe spotkania w bibliotece zakończyły się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „MOJA BOŻONARODZENIOWA KARTKA” Na konkurs wpłynęły 23 prace, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, książki oraz słodkie upominki.

 

Biblioteka Horodło