21 czerwca 2024

Horodło-Hrubieszów: Nielegalni imigranci z Armenii i Turcji zatrzymani wraz z organizatorami przerzutu – ZDJĘCIA

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na terenie gminy Horodło troje nielegalnych migrantów oraz w Hrubieszowie osoby, które miały je przetransportować w głąb Europy.

Reklamy

6 października, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Horodle, po informacji otrzymanej od służb granicznych Ukrainy, zatrzymali w rejonie granicznym w powiecie hrubieszowskim, dwoje nielegalnych imigrantów z Armenii – kobietę i mężczyznę oraz obywatela Turcji.

Zatrzymani nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski, przepływając wpław przez Bug. Po przebadaniu ich przez lekarza oraz pobraniu próbek na obecność SARS-CoV-2, nielegalni migranci zostali przewiezieni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej.

Reklamy

Zatrzymani przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. Zeznali, że powodem była chęć przedostania się do Europy Zachodniej. Przedstawiono im zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy i przekazano stronie Ukraińskiej w ramach umowy o readmisji.

Następnego dnia w Hrubieszowie zatrzymano dwóch mężczyzn – obywateli Syrii. Na stałe mieszkający w Niemczech, oczekiwali tu na nielegalnych imigrantów. Jak ustalono – to organizatorzy przerzutu, których zadaniem było odebranie migrantów i przetransportowanie ich w głąb Europy.

Reklamy

Dwóm obcokrajowcom postawiono zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy państwowej.  Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy w Hrubieszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


info i fot. NOSG